OSNOVNE INFORMACIJE O STRANICI PRIRODOSLOVLJE

Ova stranica je namijenjena učenicima i njihovim roditeljima s ciljem informiranja o aktualnostima i aktivnostima iz predmeta prirode, biologije, kemije i fizike i popularizacije prirodne skupine predmeta.

Projekt „Skupljajmo zajedno stare baterije“

Autor: Klaudija Aušperger, 19. 5. 2021.

I ove školske godine Prva osnovna škola Bjelovar je sudjelovala u projektu „Skupljajmo zajedno stare baterije“ koji je organizirala tvrtka FRIŠ d.o.o. iz Križevaca.

Najuspješniji razredi su:

- 4. b razred i njihova učiteljica Jasenka Aušperger (sakupili su 861 bateriju)

- 3. b razred i njihova učiteljica Mirjana Matenda (sakupili su 141 bateriju)

- 3. b razred u PŠ Klokočevac i njihova učiteljica Anita Unger (sakupili su 101 bateriju)

Iako ove godine nismo bili tako uspješni kao prethodne, cilj je ostvaren. Razvijali smo svijest učenika o potrebi pravilnog zbrinjavanja starih baterija, o potrebi očuvanja kvalitete prirodnog okoliša te smo im ukazali na važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog koji nastaje u našem kućanstvu. Upravo zbog poticanja ekološkog djelovanja učenika u njihovom obiteljskom domu i školi te razvoju ekološke osviještenosti, u ovom projektu nije bilo važno pobijediti nego sudjelovati. Razvijanjem ekoloških navika od rane dobi štitimo naš okoliš i zdravlje te ostavljamo našu Zemlju čišću budućim naraštajima.

Maja Puc,  Klaudija Aušperger