> eTwinning

eTwinning je jedna od aktivnosti potprograma Comenius, Programa za cjeloživotno učenje koja za cilj ima potaknuti europske škole na suradnju korištenjem informatičko-komunikacijske tehnologije.

Temeljna zamisao eTwinninga je da europske škole putem Interneta komuniciraju, surađuju, dijele sadržaje i uče jedna od drugih. Projektima eTwinninga potiču se i razvijaju IKT vještine učenika, razvoj interkulturalne svijesti i poboljšavaju njihove komunikacijske vještine.

eTwinning je sigurno i provjereno on-line okružje za učitelje i učenike. Agencija za mobilnost i programe Europske unije provjerava sve korisnike i prati i nadgleda tijek svih aktivnosti.

Europska oznaka kvalitete

Autor: Danica Barišić, 29. 10. 2020. 09:52

Naša škola nagrađena je Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost rada u eTwinning projektima Landscapes, cuisine and culture in your region i Animal Friends in an Animal-Friendly World u kojem su sudjelovali učenici eTwinneri PŠ Ciglena te My Christmas Your Christmas u kojem su sudjelovali učenici prošlogodišnjeg 6. a razreda matične škole. To znači da su rad mentora, rad naših učenika i naše škole prepoznati na najvišoj europskoj razini.

The Warmer the Better

Autor: Helena Gustović Ljubić, 8. 6. 2020. 11:12

Say NO to plastic bags

Autor: Nataša Ljubić Klemše, 20. 4. 2020. 11:38

Pedagoginja škole Zdenka Brebrić osmislila je priču Krpenka, Staklenko i Plastik Fantastik kao dio projektnih aktivnosti ekološkog projekta "Say NO to plastic bags" koji se realizira sa školom iz grada Praia da Vitoria, Portugala.

Priču možete poslušati na ovoj poveznici.

Učenici 1.b razreda matične škole ilustrirali su priču Krpenka, Staklenko i Plastik Fantastik.

Happy Birthday, Beethoven!

Autor: Danica Barišić, 13. 3. 2020. 19:16

Od početka ove kalendarske godine u okviru predmeta Glazbene kulture te izvannastavnih aktivnosti Pjevački zbor i eTwinning učenici su uključeni u novi eTwinning projekt Happy Birthday, Beethoven! Uključivanjem u ovaj projekt pridružujemo se mnogim osnovnim i glazbenim školama te kulturnim ustanovama diljem Europe koje ulazak u 2020. godinu započinju proslavom 250. rođendana skladatelja Ludwiga van Beethovena. Neki od ciljeva projekta su pomoći djeci da dožive ljubav prema klasičnoj glazbi, razviti IKT, jezične i komunikacijske vještine, istražiti život i djelo skladatelja L. van Beethovena, aktivno se baviti glazbom te razumjeti Beethovenovu poruku prijateljstva, mira, radosti i jednakosti među svim ljudima.

Do sada su se učenici na TwinSpaceu predstavili projektnim partnerima iz Hrvatske u Našicama i Opuzenu te projektnim partnerima iz Portugala, Albanije, Italije, Bosne i Hercegovine, Turske, Poljske, Sjeverne Makedonije, Španjolske i Gruzije. Realizirane su i prve projektne aktivnosti: izrada prijedloga i glasanje za logo projekta te izrada i rješavanje  obrazovnih digitalnih igara pomoću kojih učenici uče i ponavljaju nastavne sadržaje Glazbene kulture. U projektu smo također predstavili nastup pjevačkog zbora naše škole koji je 11. ožujka nastupio na Susretu đaka glazbenjaka u Svetom Ivanu Žabno, gdje je izveo Odu radosti Ludwiga van Beethovena.

eTwinning projekt My Christmas Your Christmas

Autor: Danica Barišić, 14. 12. 2019. 12:59

Tijekom prvog polugodišta u sklopu predmeta Glazbena kultura, učenici 6. a razreda bili su uključeni u eTwinning projekt My Christmas Your Christmas. Glavna ideja projekta bila je bolje upoznati božićne i novogodišnje običaje u drugim zemljama širom Europe. Tijekom projekta učenici su predstavili sebe, svoju školu i zemlju te božićne običaje. Održane su i dvije radionice, na prvoj su učenici izrađivali plakat o tradicijskim jelima u našem kraju, a na drugoj radionici su izrađivali božićne čestitke. Svi članovi projekta snimili su video s pjesmom Jingle Bells na materinjem i engleskom jeziku. U učionici glazbene kulture uređen je eTwinning kutak gdje se može vidjeti dio projektnih aktivnosti te božićne čestitke koje smo dobili od naših projektnih partnera iz Slovenije, Italije, Portugala, Francuske, Poljske, Češke, Turske i Rumunjske.

NQL i EQL

Autor: Danica Barišić, 14. 12. 2019. 12:52

Za prošlogodišnje eTwinning projekte naša škola dobila Nacionalnu oznaku kvalitete za projekt Young Europeans and music te tri Europske oznake kvalitete za izvrsnost rada ne eTwinning projektima Music! Let's travel through time, Famous people in Europe i Naša kulturna baština. To znači da su naš rad, rad naših učenika i učitelja te naše škole prepoznati na najvišoj europskoj razini.

Projekt Young Europeans and music provodio se u sklopu izvannastavne aktivnosti Pjevački zbor.

U projektu Naša kulturna baština prezentirane su mnoge aktivnosti naše škole kao primjeri dobre prakse.

Projekt Music! Let's travel through time ostvaren je u okviru predmeta Glazbena kultura u 7. a razredu.

Projekt Famous people in Europe ostvaren je u sklopu iznannastavne aktivnosti eTwinning u PŠ Ciglena.

Vijesti i novosti

Europska oznaka kvalitete

Autor: Danica Barišić, 29. 10. 2020. 09:52

The Warmer the Better

Autor: Helena Gustović Ljubić, 8. 6. 2020. 11:12

Say NO to plastic bags

Autor: Nataša Ljubić Klemše, 20. 4. 2020. 11:38

Priču možete poslušati na ovoj poveznici.

Happy Birthday, Beethoven!

Autor: Danica Barišić, 13. 3. 2020. 19:16