KNJIŽNICA I. OŠ BJELOVAR

Počeci školstva u Bjelovaru sežu još u davnu prošlost kada su dva redovnika, Ignacij i Huberto Diviš, članovi reda Piarista, potporama i darovima Marije Terezije uspjeli uz crkvu i samostan izgraditi i školu, te je 1772. otvorena Dječačka trorazredna škola.

U Školskoj spomenici I. osnovne škole knjižnica se prvi puta spominje 1868. godine. "...Učiteljska knjižnica utemeljena je od ukupnog učiteljstva bivše varaždinske krajine, tj. križevačke i gjurgjevačke pukovnije te grada Ivanića i Belovara. Sastojala se od 158 knjiga te 26 komada školskih časopisa."

Danas je knjižnica prostor u kojem se održavaju književni susreti, postavljaju izložbe, održavaju satovi razrednih odjela, izvannastavne aktivnosti, projekcije filmova, pišu zadaće, igraju društvene igre, izrađuju plakati i seminarski radovi, održavaju radionice...

Knjižni fond je računalno obrađen programom METEL WIN, a sastoji se  od 7700 svezaka smještenih u slobodnom pristupu. Knjige su složene po stručnom razmještaju: učenički fond prema dobnoj klasifikaciji, a učiteljski prema UDK. Knjižnica je opremljena s pet računala, TV-om, videom, DVD playerom i glazbenom linijom. Knjižnica posjeduje i 15 naslova periodike. Neknjižnu građu čine videokasete, audiokasete, DVD-i, CD-i te društvene igre.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

U UVJETIMA BOLESTI COVID-19

RADNI DAN

SATI

PONEDJELJAK, SRIJEDA, PETAK

UTORAK, ČETVRTAK

UPUTE:
  • ISPRED PROSTORA KNJIŽNICE, I U KNJIŽNICI, POŠTUJTE PROPISANI RAZMAK OD 2 M
  • CIJELI RAZREDNI ODJELI U KNJIŽNICU DOLAZE S UČITELJICOM/UČITELJEM U DOGOVORENOM TERMINU.
    • PRIJE ODLASKA U KNJIŽNICU UČENICI U SVOM RAZREDNOM ODJELU PERU RUKE
  • UČENICI KOJI DOLAZE POJEDINAČNO POSUDITI ILI VRATITI KNJIGU, ULAZE U KNJIŽNICU JEDAN PO JEDAN. KADA JEDAN UČENIK IZAĐE, DRUGI MOŽE UĆI. UČENICI PERU RUKE ČIM UĐU U KNJIŽNICU.
  • MASKA JE OBAVEZNA ZA SVE KOJI ULAZE U KNJIŽNICU
    • (KADA CIJELI RAZRED RAZREDNE NASTAVE DOLAZI S UČITELJICOM/UČITELJEM, UČENICI NE MORAJU IMATI MASKU)
  • SVU GRAĐU IZDAJE KNJIŽNIČAR.

KORISNICI NE MOGU SAMI PRETRAŽIVATI GRAĐU NA POLICAMA.

• U PROSTORU ČITAONICE U ISTO VRIJEME MOŽE BITI NAJVIŠE  5 KORISNIKA, SVAKI ZA SVOJIM STOLOM.

BUDIMO ODGOVORNI, ČUVAJMO SEBE I DRUGE!

E-KATALOG KNJIŽNICE I. OŠ

Želiš li pretražiti katalog, klikni na sličicu:

Besplatne lektire

Na ovim stranicama nalaze se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, i besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 300 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali.

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega možete dobiti u tajništvu škole.

Klikom na link otvara se stranica. Prijavite se i uživajte u brojnim sadržajima!

KNJIŽNA I NEKNJIŽNA GRAĐA

Vijesti i novosti

Uključite se i sudjelujte u manifestaciji Noć knjige 2021.

Autor: Danica Popilovski Topalović, 21. 4. 2021.

U petak 23. travnja u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige te u sklopu Godine čitanja održava se deseta Noć knjige. Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja je Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška.

U programu jubilarne Noći knjige s više od 1100 različitih događanja sudjeluju knjižare, antikvarijati, knjižnice, osnovne i srednje škole, vrtići, kazališta, kulturno-informativni centri, ilustratori, pisci, prevoditelji i drugi kreativci i ustanove „prijatelji knjige“ iz 223 grada i mjesta diljem Hrvatske.

Programi će se odvijati online i uživo.

Uz to što u našem gradu možete pogledati izložbe u Narodnoj knjižnici „Petar Preradović“ možete i sudjelovati na brojnim virtualnim kvizovima, promocijama knjiga, čitanju priča, susretima s piscima, pogledati preporuke za čitanje… Aktivnosti i programi namijenjeni su svim dobnim skupinama pa svatko može pronaći nešto za sebe.

Potražite programe i akcije na poveznici: