« Svibanj 2024 »

mr. Nataša Ljubić Klemše, učiteljica savjetnica

Creative Commons
Creative Commons licenca
Djelo Razredna stranica 1.c 2011./12. I. OŠ Bjelovar, čiji je autor Nataša Ljubić Klemše, ustupljeno je pod licencom Creative Commons Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada 4.0 međunarodna.
Bazirano na djelu koje se nalazi na http://os-prva-bj.skole.hr/stranice_razrednih_odjela/1_c.
Univerzalna športska škola
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 4. 10. 2011.

izvanškolska aktivnost Univerzalna športska škola

Hrvatski školski športski savez (HŠŠS) tijekom 2007. godine pokrenuo je program na nacionalnoj razini pod nazivom Univerzalna športska škola koju u našoj školi vodi Saša Čurčić, prof. kineziologije.

Univerzalna športska škola namijenjena je djeci od šeste do desete godine života, tj. učenicima od prvoga do četvrtoga razreda osnovne škole.

Cilj programa univerzalne športske škole uključivanje je što većeg broja najmlađih učenika u športske aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnoga tjelesnog vježbanja. Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa, igrajući se na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih športova.

Program univerzalne športske škole za učenike našeg razreda provodi se dva puta tjedno, utorkom i četvrtkom od 11,40 do 12,25 tijekom cijele školske godine.

Univerzalna športska škola je besplatna.

Više podataka o UŠŠ na poveznici: http://www.skolski-sport.hr/univerzalna-sportska-skola-8.html