RAZREDNA STRANICA 5.C
Projektni dan
Autor: Sanja Sabljak, 7. 5. 2018.

U četvrtak, 3. svibnja 2018., uspješno smo završili projektni ciklus proučavanja mediteranske prehrane. Umjesto uobičajenog nastavnog dana, u školi je održan projektni dan s temom "Kulturna baština RH na UNICEF-ovoj listi svjetske kulturne baštine."

U našem je razredu bila priređena izložba naših radova. Izložili smo plakate na kojima smo predstavili najvažnije spoznaje o: obilježjima mediteranske prehrane općenito, ribama i morskim plodovima, maslinovom ulju, mediteranskom voću i povrću i mediteranskim začinima.

Izložili smo i primjerke jelovnika naših zamišljenih mediteranskih restorana, a naš je spremnik sa zasađenim začinima bio opremljen korisnim informacijama o svakom pojedinom začinu, koje su pripremile Kristina Hrastić i Naomi Marušić. Izložili smo i mediteranske kuharice koje smo prikupili tijekom ovog razdoblja.

Jakov Šilarić, Matea Sušilović, Mata Jozić i Adriano Pravica glumili su obitelj koja se baš ne zna ponašati u mediteranskom restoranu, a na našem je stolu bilo i nešto mediteranske hrane: fritule, kiflice s kimom, kolač od limuna, gorki kolač od naranče. Sve ovo, kao i umak od pravog domaćeg maslinovog ulja s mediteranskim začinima u koji se mogao umočiti kruh, mogli su probati i razgledati mnogobrojni gosti.

Prezentatori sadržaja bili su: Naomi Marušić, Zvonimir Javor, Matea Sušilović, Antonia Jozić, Leonardo Lukić, Iva Fusić i Adriano Pravica.

U školi je vladalo veliko uzbuđenje i raznolikost ponuđenih sadržaja i aktivnosti. Nažalost, nismo mogli čuti i vidjeti sve, ali uživali smo učeći na ovaj neobičan način o svojoj domovini Hrvatskoj.

Hvala roditeljima koji su pomogli pripremivši kolače, a posebno hvala mami Danijele Vukašinović koja je pomogla u pripremi slikovnih meterijala za naše plakate.