OSNOVNE INFORMACIJE O STRANICI PRIRODOSLOVLJE

Ova stranica je namijenjena učenicima i njihovim roditeljima s ciljem informiranja o aktualnostima i aktivnostima iz predmeta prirode, biologije, kemije i fizike i popularizacije prirodne skupine predmeta.

Skupljajmo zajedno stare baterije

Autor: Maja Puc, 18. 10. 2019.

Naša škola je prijavljena za projekt „Skupljajmo zajedno stare baterije“ koji organizira tvrtka FRIŠ d.o.o. iz Križevaca.

Ciljevi projekta su:

- poticati svijest učenika o potrebi pravilnog zbrinjavanja starih baterija

- skrenuti pozornost učenicima na važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog otpada koji nastaje u našim kućanstvima

- uočiti direktnu povezanost čovjeka i prirode te razumjeti uzročno-posljedične veze ljudskog nemara prema prirodi te mogućim posljedicama zagađenja površinskih i podzemnih zaliha vode

- poticati razvoj svijesti o potrebi očuvanja kvalitete prirodnog okoliša

- potaknuti ekološku osviještenost učenika i roditelja

- poticati ekološko djelovanje u obiteljskom domu i školi te razvijati poduzetnički duh

Projekt je zamišljen kao natjecanje između razrednih odjela u količini sakupljenih starih baterija. Svakog prvog u mjesecu, učiteljice Klaudija Aušperger i Maja Puc, će obići sve razredne odjele i prebrojati sakupljenu količinu baterija te ju upisati u tablicu koja će biti javno dostupna svima, a baterije odložiti u spremnik. Za svaki sakupljeni kilogram otpadnih baterija, tvrtka FRIŠ će nas nagraditi donacijom od 4kn/kg na kraju školske godine. Dobivenu donaciju planiramo dati u dobrotvorne svrhe. Također će 3 najbolja razredna odjela biti nagrađena priznanjima i malim propagandnim poklonima tvrtke poput olovke, ravnala, bilježnice i sl. s likom Friška.

U tijeku je podjela edukativnih materijala u obliku letaka i plakata FRIŠkove učilice te gostovanje učenika članova Ljubitelja prirode na satovima razrednika koji će učenike educirati o projektu.

Želimo svima sretno prikupljanje baterija!

Klaudija Aušperger

Maja Puc