Čitanje naglas kod nas
Autor: Mirjana Ištef, 31. 10. 2013.

Povodom Europske godine čitanja naglas, u knjižnici naše škole 22. listopada 2013. godine provedena je školska razina natjecanja u čitanju naglas za učenike 3. – 8. razreda pod nazivom „Čitajmo naglas, čitajmo zajedno“. Na natjecanju je sudjelovalo 19 učenika razredne i predmetne nastave.

U prvoj kategoriji, za učenike 3. – 5. razreda, natjecalo se 8 učenika.

Učenici su izradili plakate te su imali tri minute da predstave odabranu knjigu i pet minuta da pročitaju ulomak koji im se najviše svidio. Prosudbeno povjerenstvo sastavljeno od učiteljica: Danica Popilovski Topalović, Mirjana Ištef i Mirjana Pinter, izabralo je tri najbolje učenice koje su se istaknule i koje će sudjelovati na gradskoj razini natjecanja. Prvo je mjesto osvojila Jana Tolnaj (4.a, mentorice Katice Vegh), drugo Petra Kušen (5.a, mentorice Sanje Sabljak) i treće Mia Baričević (5.a, mentorice Sanje Sabljak).

U drugoj kategoriji, za učenike 6. – 8. razreda, natjecalo se 11 učenika.

Pravila su jednaka kao i kod prve kategorije, i ovaj su put zablistale djevojčice, a posebno se istakla Morana Brljak kojoj je u prilog išlo to što je odabrani ulomak i scenski uprizorila. Prosudbeno povjerenstvo, u sastavu: Sanela Derges, Zdenka Brebrić i Katica Vegh, izabralo je tri najbolje učenice, dakle redom to su: Morana Brljak (7.b, mentorice Anite Unger), Magdalena Rajić (8.c, mentorice Mirjane Ištef) i Antonija Mikačević (7.c, mentorice Željke Šunjić).

Svi učenici dobili su priznanja za sudjelovanje, mentori i članovi prosudbenih povjerenstava zahvalnice, a najuspješniji učenici diplome za osvojeno 1., 2., i 3. mjesto.

Marko Vujanović-Kotarščak,8.b