« Svibanj 2024 »

DAN SIGURNIJEG INTERNETA
Autor: Danica Barišić, 7. 2. 2018.

Učenici eTwinneri iz PŠ Ciglena obilježili su Dan sigurnijeg Interneta koji se obilježava u više od 130 država svijeta. Posjetili smo web stranicu Centra za sigurniji Internet.  https://www.csi.hr/

Na stranici smo pronašli pregršt korisnih savjeta te svoje znanje provjerili kroz tri obrazovne igre.  Igre obrađuju tri teme iz područja sigurnosti djece: Zaštita osobnih podataka, Sigurnost na društvenim mrežama i Zamke elektroničke pošte.
Teme su obrađene kroz niz kratkih priča koje učenike stavljaju u problemske situacije kakve susreću na Internetu. Uz svako pitanje pripremljen je i savjet koji im objašnjava moguće probleme i posljedice raznih postupaka i oblika ponašanja na Internetu.

Igre mogu poslužiti i kao podloga za razgovor roditelja s djecom o važnosti čuvanja i zaštite osobnih podataka, komuniciranja putem elektroničke pošte te druženja s prijateljima, kako u stvarnom, tako i u virtualnom okruženju.