Ekipa Podmlatka Crvenog križa u Sisku
Autor: Tatjana Landsman, 12. 5. 2013.

Izlet učenika Podmlatka Crvenog križa prošao u poučno-rekreativnom ozračju.

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Bjelovar devet učenika Podmlatka Crvenog križa naše škole bilo je u petak,10.5.  na izletu u gradu Sisku. Povod tomu je obilježavanje Tjedna Hrvatskog Crvenog križa kao i nagrada za sudjelovanje na Međuškolskom natjecanju provjere znanja i vještina iz prve pomoći Podmlatka i mladeži Crvenog križa. Učenici su se družili s ekipama III.i IV.OŠ kao i OŠ Rovišće.

Nakon obilaska grada Siska i šetnje uz prekrasnu obalu rijeke Kupe s pogledom na veličanstven stari most, posjetili su i tvrđavu gdje su pod stručnim vodstvom prof. povijesti i arheologije saznali mnogo o Sisačkoj bitci.O Sisačko-moslavačkoj županiji kao i o samom gradu Sisku učenike je upoznao naš umirovljeni učitelj hrvatskog jezika,prof. Ivo Pinter.

Na povratku su se zadržali u Šumećanima gdje su uživali u lijepom proljetnom danu  na idiličnom seoskom gospodarstvu obitelji Kezele i razgledali bogatu entno izložbu "Život na selu u prošlosti".

Zahvaljujemo Gradskom društvu Crvenog križa Bjelovar koji je  upriličio ovaj lijep i nezaboravan izlet.

Ekipa Podmlatka Crvenog križa u Sisku
Autor: Tatjana Landsman, 12. 5. 2013.

Izlet učenika Podmlatka Crvenog križa prošao u poučno-rekreativnom ozračju.