Ovaj mjesec: 1994

Rezultati natjecanja "Čitanjem do zvijezda"
Autor: Danica Popilovski Topalović, 13. 12. 2012.

I naša škola se ove godine uključila u projekt Hrvatske mreže školskih knjižnica „Čitanjem do zvijezda“. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je suvremeni roman za mlade pa su svi natjecatelji trebali pročitati četiri romana:  Ž. Hercigonja: Tajni leksikon; B. Primorac: Maturalac; J. Tihi-Stepanić: Imaš fejs!; J. Bitenc: Twist na bazenu.

Na natjecanje u znanju prijavilo se 18 učenika od 5. do 7. razreda koji su rješavali test od 50 pitanja iz navedenih romana. Test nije bio nimalo lak, ali to nije obeshrabrilo naše natjecatelje.

Najbolji čitači naše škole su: Nikola Banđen (45 bodova) koji je osvojio 1. mjesto, u stopu ga je pratila Valerija Vinković (44 boda) koja je zauzela 2. mjesto te Marko Vujanović-Kotaršćak (41 bod) s osvojenim 3. mjestom.

Ova tri učenika predstavljat će našu školu na županijskoj razini natjecanja.

U drugoj kategoriji natjecanja iz kreativnosti prijavile su se dvije učenice 5. razreda koje su izradile plakat na temu romana Jasminke Tihi-Stepanić „Imaš fejs!“. Plakat je rađen sa svrhom poticanja na čitanje romana. Oba plakata izložena su u školskoj knjižnici i nadamo se da će ispuniti svoju zadaću i potaknuti učenike da posude i pročitaju navedenu knjigu.

Čestitke svim sudionicima na uloženom trudu i pokazanom znanju. Puno sreće želimo i našim predstavnicima na županijskoj razini!

Rezultati natjecanja "Čitanjem do zvijezda"
Autor: Danica Popilovski Topalović, 13. 12. 2012.

Ova tri učenika predstavljat će našu školu na županijskoj razini natjecanja.