Okrugli stol „Institucionalne politike obrazovnih ustanova u Hrvatskoj o korištenju društvenih medija u obrazovanju“
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 22. 5. 2012.

Vrijeme: 31. svibnja 2012. 13:00 - 15:00h

Mjesto: CARNetove prostorije u Sveučilišnom računskom centru, J. Marohnića 5, Zagreb

Internetski prijenos na linku: http://mod.carnet.hr/index.php?q=watch&id=1824

Twitter: #DMpanel

Uvodničari:

Vinko Filipović, prof., ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje

Danijel Artenjak, mag. oec., Social Media Manager, iStudio, Zagreb

Fredi Glavan, prof., ravnatelj Osnovne škole Rikard Katalinić Jeretov, Opatija

mr.sc. Nataša Ljubić Klemše, učiteljica savjetnica, I. osnovna škola Bjelovar

dr.sc. Ivica Botički, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Moderator:

Lidija Kralj, prof., voditeljica projekta "Sigurniji internet za djecu i mlade"

Iako su društveni mediji sveuprisutni u svim aspektima funkcioniranja modernog društva, hrvatske obrazovne ustanove još uvijek najčešće nemaju službeni institucionalni stav o njihovom korištenju u nastavi.

Unatoč tome, društveni se mediji koriste u obrazovnom kontekstu na ustanovama od osnovnog do visokoškolskog obrazovanja, a nastavnici koji se odluče na takve metode i alate, njihovo korištenje reguliraju uglavnom od slučaja do slučaja.

S ciljem da podigne svijest o potrebi sustavnog promišljanja i reguliranja korištenja društvenih medija u obrazovnom kontekstu, CARNet će 31. svibnja 2012. organizirati okrugli stol pod naslovom „Institucionalne politike obrazovnih ustanova u Hrvatskoj o korištenju društvenih medija u obrazovanju“. Kroz raspravu će se nastojati potaknuti razvoj preporuka za korištenje društvenih medija u nastavi na način koji će biti inovativan i poticajan za učenike, ali će ih i zaštititi od mogućih štetnih posljedica korištenja takvih medija.

U raspravu će biti uključeni važni dionici ovog procesa – od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, preko nadležnih institucija, obrazovnih ustanova svih razina i tvrtki koje se društvenim medijima bave u poslovnom okruženju, do roditelja, učenika i nastavnika.

Autor: Nataša Ljubić Klemše, 22. 5. 2012.

Vrijeme: 31. svibnja 2012. 13:00 - 15:00h

Internetski prijenos na linku: http://mod.carnet.hr/index.php?q=watch&id=1824

Twitter: #DMpanel

Uvodničari:

Vinko Filipović, prof., ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje

Danijel Artenjak, mag. oec., Social Media Manager, iStudio, Zagreb

Fredi Glavan, prof., ravnatelj Osnovne škole Rikard Katalinić Jeretov, Opatija

mr.sc. Nataša Ljubić Klemše, učiteljica savjetnica, I. osnovna škola Bjelovar

dr.sc. Ivica Botički, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Moderator:

Lidija Kralj, prof., voditeljica projekta "Sigurniji internet za djecu i mlade"