Ovaj mjesec: 2017

Ugostili smo Deborah Cheetham,veliku sopranisticu iz Australije
Autor: Tatjana Landsman, 16. 5. 2012.

Poznata australska sopranistica u pratnji predstavnika Veleposlanstva Australije u RH družila se s našim učenicima.

U srijedu, 16.5.2012.g. našu školu je posjetila gđa  DEBORAH CHEETHAM, poznata australska sopranistica aboridžinskog  porijekla u pratnji gđe  TONI LALICH, pijanistice hrvatskog porijekla, gđe SUSAN COX, otpravnice  poslova Veleposlanstva Australije u RH, gđe DIJANE GRAHOVAC, djelatnice Veleposlanstva Australije za javnu diplomaciju i konzularne poslove u RH i gđe JASNE BARBERIĆ ,pravne savjetnice UNHCR-a.

Temeljem  inicijative Ureda za ljudska prava i nacionalne manjine Vlade RH i Veleposlanstva Australije u RH , velika sopranistica družila se s učenicima romske nacionalnosti u našoj školi. Prigodan program pripremili su učenici 4.a razreda koji su joj otpjevali pjesmu na engleskom jeziku, a gđa Cheetham je učenike naučila aboridžinsku pjesmu i izmamila veliki osmijeh na njihova lica kao i vrlo ugodnu i toplu atmosferu. Sopranistica nas je sve počastila pjesmom "Summer time", a učenicima je podijelila australske poklone. Za uzvrat smo joj poklonili likovne uratke naših učenika romske nacionalnosti u znak zahvalnosti na njenu ustrajnu borbu za nacionalne manjine.

Nakon ovog dirljivog susreta  delegacija se uputila u  Romsku kuću Roma lovara Zadruge Đurđ u Maglenči  u pratnji dogradonačelnice grada Bjelovara gđe Đurđice Ištef Benšić i ravnateljice I.OŠ Bjelovar.

Više pogledajte u našoj foto-galeriji.

Ugostili smo Deborah Cheetham,veliku sopranisticu iz Australije
Autor: Tatjana Landsman, 16. 5. 2012.

Više pogledajte u našoj foto-galeriji.