Pregledi za upis u prvi razred
Autor: Ana Zoger, 28. 2. 2012.

Poštovani roditelji,

prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja. Obavještavamo Vas da će Vaše dijete morati obaviti liječnički i školski pregled koji će provesti članovi stručnog povjerenstva pri  Službi za školsku medicinu i  osnovnoj školi u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području.

Pregledi djece koji postaju školski obveznici  I. OŠ Bjelovar u školskoj godini 2012./2013.(djeca rođena od 1. travnja 2005. do 31. ožujka 2006.). provodit će se u vremenu od 28.03.2012. -18.4.2012., a o detaljnom rasporedu biti ćete obaviješteni od strane Ureda državne uprave BBŽ u medijima i na oglasnim pločama odgojno-obrazovnih i zdravstvenih ustanova.

Za  djecu koja do 31. ožujka 2012. ne navršavaju  šest godina, a  za koju  roditelji žele ostvariti pravo prijevremenog upisa,  roditelj treba podnijeti zahtjev Uredu državne uprave BBŽ za prijevremenim upisom i tada pristupaju obveznom utvrđivanju psihofizičkog stanja prije upisa u I. razred osnovne škole.

Za dijete koje ne može pristupiti pregledu u propisanom roku jer se nalazi na bolničkom liječenju, na rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi, ustanovi socijalne skrbi ili obiteljskom domu, roditelj ili staratelj obvezno o tome dostavlja potvrdu stručnom povjerenstvu koje vrši pregled djece.

Ukoliko roditelj želi upisati dijete u školu izvan svog upisnog područja, roditelj treba podnijeti zahtjev Uredu državne uprave BBŽ kako bi ostvario to pravo.

Eventualni zahtjev za odgodu upisa ili za privremeno oslobađanje roditelj/skrbnik može podnijeti Uredu državne uprave BBŽ tek nakon provedenog postupka utvrđivanja djetetova psihofizičkog stanja.

Veseli nas spoznaja što će Vaše dijete postati učenikom naše škole i što ćemo zajedno sudjelovati u njegovom odgoju i obrazovanju, te u razvoju njegove osobnosti.

Pregledi za upis u prvi razred
Autor: Ana Zoger, 28. 2. 2012.

Poštovani roditelji,