« Ožujak 2024 »

Erasmus+ dan - Cipar
Autor: Martina Supančić, 10. 12. 2019.

U utorak, 10. prosinca 2019. u I. osnovnoj školi Bjelovar održan je “Erasmus+ day” na kojemu su svi učenici predmetne nastave iz prve ruke mogli saznati nešto više o dvogodišnjem Erasmus+ projektu „Bits and Pieces of Culture".

Povod za prezentaciju projekta bio je treći međunarodni posjet, odnosno treća mobilnost na kojoj je sudjelovalo šest učenica naše škole i učiteljice Martina Supančić i Helena Gustović Ljubić. Učenice Nika Rumenjak, Ana Abramović, Tara Ena Kostelac, Anja Teodorović, Sara Bilić i Julia Šarić prezentirale su projektne aktivnosti i prenijele nam svoje dojmove sa sedmodnevnog posjeta Cipru pod nazivom Bits and Pieces of Language and Literature. Također su demonstrirale tri tradicionalne ciparske igre.

Iz svega viđenog, možemo zaključiti da je ovo iskustvo bilo od neprocjenjive važnosti za naše učitelje i učenike. Vratili su se puni pozitivnih dojmova, novih iskustava koje će pamtiti cijeli život i što je najvažnije, upoznali su svoje vršnjake, njihov način života, kulturu i običaje.

Erasmus+ dan - Cipar
Autor: Martina Supančić, 10. 12. 2019.