Ovaj mjesec: 2030

Međunarodna znanstvena i umjetnička konferencija "Suvremene teme u odgoju i obrazovanju – STOO“
Autor: Zdenka Brebrić, 4. 12. 2019.

Povodom stote obljetnice osnivanja Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,   održana je međunarodna znanstvena i umjetnička  konferencija pod nazivom Suvremene teme u odgoju i obrazovanju – STOO. Naša škola je imala svoju predstavnicu s dva znanstvena rada.

STOO se održala  od 15. do 17. studenoga 2019. pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Grada Zagreba. Sastojala se od: plenarnih predavanja, deset simpozija, sedam pozvanih predavanja u okviru pojedinih simpozija, okrugli stol, izložbu, koncert i društvene sadržaje.

Tematika izlaganja se odnosila na sljedeća područja istraživanja:

• Pedagogija i psihologija: od ispravljanja nedostataka do poticanja osobnih snaga i vrlina
  • Bioetika i izazovi suvremenog odgoja i obrazovanja
  • Metodički pristupi odgoju i obrazovanju
  • P(r)oučavanje hrvatskoga jezika, književnosti, dramske i medijske kulture
  • Trendovi i izazovi u učenju i p(r)oučavanju stranih jezika
  • Uloga i mogućnosti informacijske i komunikacijske tehnologije (IKT) u predškolskom i osnovnoškolskom obrazovanju te obrazovanju učitelja
  • Novi izazovi u nastavi matematike
  • Kineziološki trendovi u odgoju i obrazovanju
  • Istraživanje odnosa likovnih i vizualnih umjetnosti u odgoju i obrazovanju
  • Perspektive suvremenoga glazbenog odgoja i obrazovanja

Pedagoginja Zdenka Brebrić sudjelovala je s jednim samostalnim radom i drugim, u koautorstvu s prof. dr. sc. Majdom Rijavec i prof. dr. sc. Tajnom Ljubin Golub.

Priloženi dokumenti:
STOO_Rijavec_Brebric_2.ppt (1.52 MB)

Autor: Zdenka Brebrić, 4. 12. 2019.

Tematika izlaganja se odnosila na sljedeća područja istraživanja:

• Bioetika i izazovi suvremenog odgoja i obrazovanja
  • Metodički pristupi odgoju i obrazovanju