TERENSKA NASTAVA U REPUBLIKU AUSTRIJU
Autor: Tatjana Landsman, 10. 5. 2019.

U petak, 3. svibnja 2019.godine  u 6:00 sati uputili smo se na terensku nastavu u Republiku Austriju. Sudjelovalo je ukupno 65 učenika viših razreda naše škole koji pohađaju izbornu nastavu Njemačkoga jezika, a vodili su nas učitelji Jonatan Car te učiteljice Jela Galunić, Kornelija Pinter i Doris Banušić Duvnjak. Nestrpljivo smo iščekivali trenutak kada ćemo stići na naše prvo odredište - u tvornicu čokolade Zotter te moći uživati u više od 300 okusa čokoladnih smjesa i proizvoda koji se tamo proizvode. Očarao nas je i park te zoološki vrt koji se nalaze u sklopu tog čokoladnog carstva.
Nakon šetnje parkom i zoološkim vrtom, krenuli smo prema gradu Grazu, glavnom gradu pokrajine Štajerske. Prošetali smo njegovim središtem te posjetili njegove brojne znamenitosti. Naročito nas se dojmila uspinjača koja nas je dovezla do Schlossberga, uzvisine s koje smo mogli uživati u panorami grada i okolice. U 18:00 sati morali smo, nažalost, krenuti put Bjelovara, a naša je avantura završila u kasnim večernjim satima, kada smo stigli na školsko parkiralište gdje su nas već nestrpljivo čekali naši roditelji.
                                                                                  Učenici 8.d razreda

TERENSKA NASTAVA U REPUBLIKU AUSTRIJU
Autor: Tatjana Landsman, 10. 5. 2019.

Učenici 8.d razreda