Ovaj mjesec: 1907

U Španjolskoj održan prvi projektni sastanak pod nazivom "Bits and Pieces of Food and Festivals" u sklopu Erasmus+ KA2 projekta "Bits and Pieces of Culture"
Autor: Martina Supančić, 28. 2. 2019.

Od 17. do 23. veljače 2019. godine u sklopu Erasmus+ KA2 projekta „Bits and Pieces of Culture“  u Montealegre Del Castillo u Španjolskoj boravili su učenici naše škole Nina Šignjar, Leonarda Krpan, Matija Štiglić, Roko Kuharski, Patrik Kereži i Mirša Faletar u pratnji učiteljica Helene Gustović Ljubić i Jelene Halgaš te učitelja Jonatana Cara. Teme ovog sastanka su bile tradicionalna hrana i proslave blagdana, a sastanak je održan u osnovnoj školi „CEIP Virgen de Consolacion“.

Ponedjeljak 18.2.2019.

Učenici su dio dana proveli razgledavajući Madrid autobusom i pješice te su se u poslijepodnevnim satima uputili prema Montealegre Del Castillo gdje su ih dočekali domaćini. Tijekom sastanka u Španjolskoj učenici su boravili u obiteljima svojih vršnjaka, gdje su iz prve ruke mogli upoznati španjolski način života. Komunicirali su na engleskom jeziku i time dobili priliku koristiti strani jezik u stvarnim situacijama.

Utorak 19.2.2019.

Nakon programa dobrodošlice u školi domaćinu učenici su u internacionalnim timovima igrali igru City game tijekom koje su bolje upoznali grad Montealegre Del Castillo. Zadnja znamenitost koju su učenici posjetili je gradska uprava gdje ih je ugostio i pozdravio gradonačelnik gospodin Sinforiano Montes Sánchez.

U poslijepodnevnim satima učenici su održali predavanja o karnevalskim običajima te odigrali interaktivni Kahoot kviz. Nakon toga su se opet podijelili u internacionalne timove te se uputili na radionicu tijekom koje su izrađivali tradicionalne maske partnerskih zemalja, koje su idući dan predstavili tijekom predavanja posvećenog maskama.

Srijeda 20.2.1019.

Učenici su uz pomoć učitelja kuhali tradicionalna jela iz Cipra, Grčke, Hrvatske, Italije, Poljske i Španjolske. Nakon toga su jela prezentirali te na radost svih prisutnih, degustirali. Sva jela bila su iznimno ukusna, a neki od naših  učenika po prvi put su se okušali u spravljanju jela i radu u kuhinji.

Četvrtak 21.2.2019.

Učenici, njihovi domaćini i učitelji proveli su dan na zajedničkom izletu u grad Cuenca koji je pod zaštitom UNESCO-a od 1996. zbog svojih visećih kuća. Razgledali su grad, katedralu te posjetili Prirodoslovni muzej.

Petak 22.2.2019.

U jutarnjim satima učenici su igrali tradicionalne španjolske igre, osmišljavali pitanja za društvenu igru na temu geografije i proslave blagdana, igrali Kahoot kviz te ispunili evaluaciju o zadovoljstvu ovim sastankom.

Nakon odrađenih radionica  zaputili su se u društveni dom gdje su im obitelji koje su ih ugostile organizirale oproštajnu zabavu s DJ - om te ukusnim tradicionalnim jelima.

Susret je završio razmjenom zagrljaja, brojeva telefona te pokojom suzom, a naši učenici i učitelji sretno su se vratili svojim kućama puni dojmova i uspomena koje će još dugo pamtiti.

Autor: Martina Supančić, 28. 2. 2019.

Ponedjeljak 18.2.2019.

Utorak 19.2.2019.