Opera u Lisinskom
Autor: Danica Barišić, 7. 2. 2019.

Najljepše ljubavne arije, dueti i prizori iz operne literature povodom Dana zaljubljenih!

Dana 5. veljače, učenici osmih razreda bili su u Zagrebu na izvanučioničnoj nastavi. Posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski te prisustvovali veličanstvenom koncertu Opera u Lisinskom. Koncert je organiziran u suradnji Hrvatske glazbene mladeži, Operom Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu te KD Vatroslav Lisinski. Ovakva vrlo profesionalna organizacija, vrijedna umjetnička djela i profesionalna izvedba prilagođena nastavnom programu i uzrastu učenika primjer je kvalitetne izvanučionične nastave.

Voditelj i redatelj koncerta Opera u Lisinskom, ravnatelj KD V. Lisinski, Dražen Siriščević publiku je vodio kroz koncert nizom zanimljivih priča i anegdota iz svijeta opere i života slavnih opernih skladatelja. Ljubavne arije, prizore i duete najvećih opernih skladatelja izvodili su solisti zagrebačkog Hrvatskog narodnog kazališta, Ljubomir Puškarić, Tamara Felbinger Franetović i Nikša Radovanović, solistica HNK Ivan pl. Zajc iz Rijeke Ivana Srbljan i stipendistica HNK u Zagrebu Josipa Bilić u pratnji orkestra kojim je ravnao Josip Šego. Iz koncertnog programa učenicima se najviše svidjela Svadbena koračnica Richarda Wagnera iz opere Lohengrin, duet Đule i Miće iz opere Ero s onog svijeta Jakova Gotovca te arija Carmen iz istoimene opere Georgesa Bizeta.

Opera u Lisinskom
Autor: Danica Barišić, 7. 2. 2019.