Akcija „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“
Autor: Maja Puc, 4. 6. 2018.

Učenici naše škole, članovi Ljubitelja prirode i Mladih kemičara zajedno sa svojim učiteljicama Majom Puc i Klaudijom Aušperger, u srijedu, 30. svibnja posjetili su prostorije Lige protiv raka Bjelovarsko – bilogorske županije. Tamo nas je ljubazno dočekala i ugostila gospođa Ana Vilenica, tajnica Lige, kojoj smo predali 40,18 kg sakupljenih plastičnih čepova čime smo se i mi uključili u prijekt „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ koju na području naše županije organizira Liga protiv raka, a koja na taj način potpomaže projekt Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske sa sjedištem u Čakovcu.

Učenici naše škole marljivo su sakupljali plastične čepove s boca od vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača i sličnih plastičnih ambalaža i odlagali ih na za to predviđena mjesta u holu škole. Ovom akcijom potakli smo učenike na humanitarno djelo jer za svaki kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije 1,20 kn kojima se sufinancira nabava skupih lijekova za liječenje oboljelih. Nastojali smo kod učenika razviti emocionalnu osjetljivost za oboljele jer znamo da takva bolest ne bira ni osobu ni vrijeme ni mjesto, a sakupljajući čepove, realizirali smo i plan i program prirode, biologije i kemije razvijajući ekološku svijest o zaštiti prirode, upoznavajući načine recikliranja i ponovnoj upotrebi „smeća“.

Liga protiv raka Bjelovarsko – bilogorske županije djeluje već 50 godina. Tim povodom pozvali su nas na promociju monografije „50 godina u službi zdravlja i ozdravljenja“ koja će se održati 14. lipnja 2018. godine u Narodnoj lnjižnici „Petar Preradović“ u Bjelovaru. Svi smo pozvani da podržimo njihov rad.

učiteljice: Klaudija Aušperger i Maja Puc

Akcija „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“
Autor: Maja Puc, 4. 6. 2018.

učiteljice: Klaudija Aušperger i Maja Puc