« Ožujak 2024 »

Preventivno-edukativni program " VIDI I KLIKNI!"
Autor: Tatjana Landsman, 9. 2. 2018.

U srijedu, 7.2.2018. godine za učenike prvog razreda održana je edukacija "Vidi i klikni!" u organizaciji Hrvatskog autokluba i u suradnji s PU BB.

Cilj ovog programa je sigurnost djece na putu do škole, upoznavanje s prometnim pravilima i odgovorno ponašanje u automobilu i izvan njega.

Program obuhvaća niz situacija s kojima se djeca svakodnevno susreću na cestama, a u kojima je važno vidjeti i biti viđen.
 Program se  također, odvija uz pomoć didaktičkih pomagala, automobila na napuhavanje i električnog automobila . Obuhvaća vježbanje pravilnog korištenja nogostupa, uočavanje svjetlosne signalizacije i propisno prelaženje ceste preko pješačkog prijelaza. Provedena je simulacija prelaska preko ceste  u situaciji kada nailazi automobil te vježbanje vizualnog kontakta i komunikacije s vozačem.  Naglašeni su rizici  prelaska ceste između parkiranih automobila te  propisno i pravilno sjedenje u automobilu i dječjoj  sjedalici korištenjem sigurnosnih pojaseva u automobilu.
 Predavači su u interakciji s prvašićima i demonstraciji situacija u prometu ,posebno korištenjem električnog automobila ,u potpunosti ostvarili ciljeve programa.

Preventivno-edukativni program " VIDI I KLIKNI!"
Autor: Tatjana Landsman, 9. 2. 2018.