« Ožujak 2024 »

UMIROVLJENICI MEĐU DJECOM
Autor: Tatjana Landsman, 6. 4. 2017.

16. susret umirovljenika i učenika u PŠ Tomaš

U područnoj školi Tomaš je u četvrtak, 6.travnja 2017. godine održan 16. po redu susret umirovljenika i učenika. Susret je organiziran u sklopu projekta „Umirovljenici s učenicima“. Budući da  su u našoj područnoj školi snimljene scene poznatog dugometražnog filma „Vlak u snijegu“ , odlučili smo za naše goste pripremiti prigodan program koji će tematski biti povezan s ovim filmom.

Učenici su marljivo pripremili i s veseljem izveli poznate pjesmice  „Dobro jutro“ i „Himnu zadrugara“ te prikazali scene svatova iz filma. Kako bi dočarali pravi ugođaj filma, učenici su odjenuli tradicionalne nošnje koje su originalni odjevni predmeti u filmu, a ujedno i velika vrijednost koju čuvamo u našoj školi. Posebnu zahvalu upućujemo majkama učenika  koje su za ovaj susret ispekle ukusne kolače. Druženje se nastavilo uz uskršnju radionicu izrade pisanica od stiropora salvetnom tehnikom te uskršnjih čestitki koje su umirovljenici međusobno razmijenili.Umirovljena učiteljica Ana Zagorec motivirala je i razveselila djecu šaljivim pjesmama i igrama.

Učiteljica Lea Dolenčić

UMIROVLJENICI MEĐU DJECOM
Autor: Tatjana Landsman, 6. 4. 2017.

16. susret umirovljenika i učenika u PŠ Tomaš

Učiteljica Lea Dolenčić