Ovaj mjesec: 1987

„Be My European Friend!“
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 29. 6. 2016.

Učenici 1. OŠ Bjelovar sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu koji je trajao 6 mjeseci. Od siječnja do lipnja ove godine učenici  3. i 4. razreda naše škole uspješno su ostvarili  brojne aktivnosti vezane uz mjesečne projektne teme i sadržaje nastave engleskoga jezika. Autorica projekta je učiteljica Ivana Pleskalt, članica Tima za međunarodnu suradnju i učitelj engleskoga jezika Angel Martinez Tofe iz Španjolske.

Učenici iz 8 europskih škola iz 6 država - Španjolske, Grčke, Poljske, Austrije, Rumunjske i Hrvatske zajedno su ostvarivali aktivnosti i razvijali jezične vještine na zabavan i kreativan način uz uporabu informacijske i komunikacijske tehnologije. Svaka škola imala je partnersku školu iz druge europske države. 53 učenika iz 3. i 4. razreda  iz PŠ Nove Plavnice, PŠ Kolokočevac i matične škole pisali su pisma na engleskom jeziku i dopisivali se s prijateljima iz partnerske škole CEIP Escultor Vicente Ochoa iz španjolskog grada Logrono. Svaki učenik imao je svojeg europskog prijatelja kojemu je pisao o različitim temama vezanim uz nastavne sadržaje engleskoga jezika:  This is me, My school, My city and my country,  My favourite pets and animals, Likes and dislikes, Goodbye European friends! Ostale projektne aktivnosti bile su: vođenje dnevnika, snimanje videozapisa, održavanje videokonferencija, kreiranje projeknog loga, pripremanje tradicionalne hrane partnerske države, uređivanje bloga, igranje online kvizova i evaluacija projekta. Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali u projektu!

Možete pogledati blog:

Završni foto dnevnik projekta:

„Be My European Friend!“
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 29. 6. 2016.

Možete pogledati blog:

Završni foto dnevnik projekta: