« Ožujak 2024 »

Promocijom poduzetništva i obrta do bolje pozicije na tržištu rada
Autor: Tatjana Landsman, 29. 10. 2015.

Učenici osmih razreda matične škole i PŠ Ciglena upoznali su se s obrtničkim zanimanjima i stvarnim potrebama tržišta rada.

U utorak, 27.listopada 2015. godine  za učenike osmih razreda održano je predavanje u sklopu projekta „Promocijom poduzetništva i obrta učenika osnovnih škola do bolje pozicije na tržištu rada“.  Projekt provodi  Regionalna razvojna agencija Bjelovarsko-bilogorske županije u razdoblju od pet mjeseci  u partnerstvu s HOK – Obrtničkom komorom Bjelovarsko-bilogorske županije.   Predstavnici  Agencije i HOK-a   učenicima su  prezentirali sva  obrtnička zanimanja na tržištu rada s naglaskom na ona za koja postoji povećana potreba i interes.

Cilj : promocija obrtničkih zanimanja; usklađivanje upisnih kvota u srednje škole sa stvarnim potrebama tržišta rada;  smanjenje nezaposlenosti, razvoj poduzetničke kulture u našem društvu.

U  mjesecu studenom  bit će organiziran „Dan karijera“, radionica na kojoj će se učenici susresti s obrtnicima i tako izravno dobiti odgovore na sva svoja pitanja. Radionica će biti održana na prostoru „Bjelovarskog sajma“ u Gudovcu o čemu će učenici na vrijeme dobiti obavijest.

Promocijom poduzetništva i obrta do bolje pozicije na tržištu rada
Autor: Tatjana Landsman, 29. 10. 2015.