« Ožujak 2024 »

Književni susret s Melitom Rundek
Autor: Tatjana Landsman, 19. 10. 2015.

Učenici sudjelovali na knjževnom susretu sa spisateljicom Melitom Rundek.

Članovi Čitalačkog kluba zajedno sa svojom učiteljicom Jasnom Kalem  sudjelovali su na književnom susretu s Melitom Rundek, poznatom dječjom književnicom. Njima se pridružila učiteljica hrvatskog jezika Sanja Sabljak s učenicima 7.b razreda.                                                                              Ovaj susret na Dječjem odjelu Narodne knjižnice „Petar Preradović“ ujedno je prvi u nizu susreta kojima će gradska knjižnica obilježiti događanja u Mjesecu knjige.

Ova moderna hrvatska književnica, a saznali smo, po struci i knjižničarka, osvojila nas je svojom osebujnošću i prisnošću koju smo osjetili već u njenim prvim rečenicama. Kako nas je informirala, u književnosti se javila romanom „Psima ulaz zabranjen“ za koji je dobila nagradu „Ivana Brlić Mažuranić. Nama je u vrlo ugodnom i opuštenom druženju predstavila svoj najnoviji roman „Izgubljena u ormaru“, a podsjetila nas je i na njena prijašnja djela kao što su romani „Kupit će ti tata koturaljke“, „Haj, ja sam online“, „O strahu i krotitelju lavova“ kao i roman „ Mirko i sedam prigovora“, čiji su ulomci upotrijebljeni u UNICEF-ovoj kampanji Stop nasilju među djecom.

Roman „Izgubljena u ormaru“ kod nas je izazvao ogroman interes jer nam je učenica naše škole, Anika Grgić, pročitala zanimljiv dio knjige iz kojeg smo prepoznali nama vrlo bliske teme, ali i probleme odrastanja. Koliko nas je roman zaintrigirao, potvrdila su mnoga pitanja koja smo bez ustručavanja nizali autorici, ne želeći da ovaj susret brzo završi. Shvatili smo da nam je književnica, iako ne po godinama, vrlo bliska u razmišljanjima. Saznali smo i to da inspiraciju za svoja djela i pronalazi u druženju i razgovoru s mladima.

Iako je ovaj vrlo zanimljiv susret ipak došao kraju, razveselio nas je podatak da je novi književničin rukopis već kod izdavača i da ćemo ga vjerojatno imati priliku i uskoro pročitati. U nadi skorog druženja s Melitom i njenim djelima, zahvalili smo joj se nas druženju te prepuni dojmova napustili knjižnicu do nekog idućeg susreta.

Učiteljica hrvatskog jezika, Jasna Kalem

Književni susret s Melitom Rundek
Autor: Tatjana Landsman, 19. 10. 2015.

Učenici sudjelovali na knjževnom susretu sa spisateljicom Melitom Rundek.

Učiteljica hrvatskog jezika, Jasna Kalem