VELIKI EUROPSKI USPJEH UČITELJICA I. OSNOVNE ŠKOLE BJELOVAR
Autor: Martina Supančić, 10. 10. 2015.

Prošli su tjedan, od 5. do 9. listopada 2015. godine u Pragu boravile učiteljice naše škole  mr. Nataša Ljubić Klemše,  Helena Gustović Ljubić, dipl. učiteljica i Martina Supančić, dipl. učiteljica u sklopu Erasmus+ KA2 projekta "English Learning Friends" na prvom transnacionalnom sastanku projektnih partnera iz Poljske, Italije, Češke, Finske, Grčke, Turske i Hrvatske. Hrvatska je koordinator ovog dvogodišnjeg projekta kojemu je cilj promicanje važnosti učenja stranih jezika (konkretno engleskog jezika) uz korištenje informacijsko-komunikacijske tehnologije te uvođenje inovativnih nastavnih metoda. Sastanak je održan u osnovnoj školi Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, gdje su svi partneri dočekani srdačnom dobrodošlicom, prigodnim programom te  češkim specijalitetima.

Tijekom sastanka dogovorene su projektne aktivnosti za prvu godinu projekta. Učiteljice I.osnovne škole Bjelovar održale su cjelodnevnu radionicu o upotrebi web alata potrebnih za realizaciju ovog projekta. Također su dogovoreni detalji posjeta učenika partnerskih škola I. osnovnoj školi Bjelovar u travnju 2016. godine. Za vrijeme boravka u Bjelovaru učenici će odrađivati projektne aktivnosti, boraviti na nastavi, učiti o hrvatskoj kulturi i običajima na projektnom danu škole, upoznati grad Bjelovar i njegovu okolicu, posjetiti glavni grad Republike Hrvatske te se družiti s vršnjacima. U isto vrijeme učitelji će dogovarati aktivnosti za drugu godinu projekta te pripremati sljedeći transnacionalni sastanak koji će se održati u listopadu 2016. godine u Grčkoj.

U Pragu je bilo vremena i za razgledavanje grada, posjete turističkim atrakcijama, kao i za neformalno druženje te razmjenu iskustava s učiteljima iz partnerskih škola.

Učiteljice ističu kako su ponosne na činjenicu da je I. osnovna škola Bjelovar jedina škola u Republici Hrvatskoj kojoj su odobrena dva Erasmus+ projekta - KA1 projekt stručnog usavršavanja učitelja "Future-Oriented School" i KA2 projekt "English Learning Friends" putem kojih će imati priliku stručno se usavršavati u inozemstvu i aktivno sudjelovati u međunarodnim projektima, istovremeno predstavljajući svoju školu, grad i državu na zavidnom europskom nivou.

VELIKI EUROPSKI USPJEH UČITELJICA I. OSNOVNE ŠKOLE BJELOVAR
Autor: Martina Supančić, 10. 10. 2015.