KUTAK PSIHOLOGINJE

stručna suradnica psihologinja

MIRELA ILEKOVIĆ, univ.spec.psih.sav.

RADNO VRIJEME

(neposredni rad sa učenicima, učiteljima i roditeljima te ostali stručni poslovi u školi)

PONEDJELJAK 8-14h
UTORAK 8-14h
SRIJEDA 12-18h
ČETVRTAK 8-14h
PETAK 8-14h

tel: 043/ 221-598

e- mail:  mirela.ilekovic@gmail.com

Ako trebaš pomoć, odlazak psihologu je dobra i ispravna odluka.

Ljudi su sposobni riješiti svoje probleme, ali im je ponekad potrebna stručna pomoć kako bi u tome bili uspješniji. Psiholog radi s normalnim ljudima koji imaju uobičajene životne probleme. Učenici ne idu kod školskog psihologa po kazni ( zato što su se neprimjereno ponašali), nego zato da im psiholog pomogne da poboljšaju komunikaciju i odnose s drugima i/ili uspjeh u učenju.

KAKO ZNAM DA TREBAM POMOĆ ŠKOLSKOG PSIHOLOGA?

Školskom psihologu se obraćaš kada želiš razgovarati o nečemu ili trebaš pomoć oko neke situacije u školi ili izvan nje. Odlazak psihologu je kao odlazak učitelju kada ne razumiješ neki zadatak ili majstoru kada ne uspijevaš sam/a popraviti bicikl. Često te psihologu može netko uputiti (učitelj ili roditelj) ili te pak psihologinja u školi može sama pozvati. Ni u tome nema ničeg lošeg - možda ti treba poticaj pa ćeš se kasnije i samostalno obraćati za pomoć ili savjet.

Čak i ako prolaziš neku životnu fazu koja i većini tvojih vršnjaka donosi stres i čudna raspoloženja (npr. pubertet, promjena sredine...) nema razloga da ne podijeliš svoja iskustva sa školskom psihologinjom. Možda ti se dogodila neka druga životna promjena, npr. rastava roditelja, smrt bliske osobe, prekid prijateljstva ili ljubavne veze...Ponekad osjećaš da se povlačiš u sebe i teško dijeliš osjećaje s drugima, osjećaš se bespomoćno, imaš loše mišljenje o sebi, preplašen/a si i zabrinut/a....možda imaš glavobolje, bolove u trbuhu, probleme sa spavanjem...Sve su to situacije u kojima možeš zatražiti savjetovanje psihologa. Psiholog ti može pomoći u prepoznavanju onih misli, osjećaja i ponašanja koja ti stvaraju poteškoće. Zajedno s tobom traži i pronalazi načine da savladaš prepreke i ostvariš svoje ciljeve.

Ako se u tvom životu sve odvija dobro, ali bi ipak želio/la još malo raditi na osobnom razvoju, školska psihologinja ti može pomoći u prepoznavanju i usmjeravanju tvojih snaga i potencijala.

Ako misliš da je nekom učeniku iz tvog ili nekog drugog razreda potrebna podrška ili pomoć,  ohrabri ga da je potraži i slobodno dođi s njim.

Priloženi dokumenti:
Opis poslova skolskog psihologa.docx

Izbor budućeg zanimanja

Autor: Plamenka Perko, 18. 5. 2020.

Dragi osmaši,

za sve one koji se dvoume oko izbora srednje škole koju žele upisati, ne znaju čime se žele baviti u životu te u kojim poslovima bi mogli biti uspješni - tu je www.putkarijere.hr . Na stranici možete pronaći mnoštvo upitnika o profesionalnim interesima, zanimanjima i ciljevima te dobiti jasniju sliku o tome koji poslovi, a time i srednje škole, su za vas. Pristup upitnicima je besplatan i anoniman.

Registrirajte se na stranicu putem svog e-maila te odaberite neki od upitnika:

• Test informiranosti o zanimanjima za osnovnoškolce
• Slikovni upitnik interesa
• Interesi - koje mi se aktivnosti sviđaju i koja bi zanimanja bila za mene
• Radne vrijednosti - što želim ostvariti, koji su mi ciljevi
• Profesionalna zrelost - mogu li samostalno odlučivati
• Profesionalna adaptabilnost
• Razvoj profesionalnog identiteta
• Poteškoće u donošenju profesionalnih odluka
• Stilovi donošenja profesionalnih odluka

Sretno!