Ovaj mjesec: 1958

Posjetili smo Knjižnicu i čitaonicu "Fran Galović" u Koprivnici
Autor: Tatjana Landsman, 23. 4. 2013.

Povodom Dana hrvatske knjige i Svjetskog dana knjige učenici Čitalačkog kluba i Malih novinara posjetili Knjižnicu i čitaonicu "Fran Galović" u Koprivnici.

Dana, 23. travnja 2013.godine učenici  Čitalačkog kluba  i Malih novinara  naše  škole  bili su gosti Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ u Koprivnici. Povod posjetu bio je Dan hrvatske knjige koji se obilježava dan ranije, 22.travnja, ali i Svjetskog dana knjige koji se obilježava upravo 23.travnja.

Učenici su upoznati sa svim odjelima knjižnice, zanimljivostima koje ona nudi svojim korisnicima, a saznali smo i to da je to jedina knjižnica u Hrvatskoj koja ima besplatnu članarinu. Također, i mi smo imali priliku predstaviti svoju školu i naš Čitalački klub.

Sudjelovali smo i na radionici eko udruge „Uzor Hrvatske“ pod motom „Zajedno u brizi za okoliš“. Time smo završili i obilježavanje Dana planeta Zemlje.

Nakon ugodnog druženja u knjižnici, posjetili smo i koprivničku galeriju te uživali u djelima moderne hrvatske umjetnosti. Susreli smo se s djelima Otona Glihe, Slave Raškaj, Ede  Murtića, Milivoja Uzelca i mnogih, mnogih drugih istaknutih hrvatskih slikara.

Kao šećer za kraj ostavili smo posjet Muzeju grada Koprivnice  i ondje razgledali spomenike važne za koprivničku povijest, poznata likovna djela te portrete slavnih povijesnih osoba, ali i noviju zbirku fotografija i eksponata  Domovinskog rata.

Prepuni novih znanja i dojmova prošetali smo i prekrasnim gradskom parkom uživajući u mirisnom proljeću i odličnom koprivničkom sladoledu.

Oprostili smo se od predivne Koprivnice u nadi da ćemo je uskoro opet imati priliku posjetiti!

Učiteljica hrvatskog jezika:

Jasna Kalem

Posjetili smo Knjižnicu i čitaonicu "Fran Galović" u Koprivnici
Autor: Tatjana Landsman, 23. 4. 2013.

Učiteljica hrvatskog jezika:

Jasna Kalem