Ovaj mjesec: 1959

22.travnja - Dan planeta Zemlje
Autor: Tatjana Landsman, 22. 4. 2013.

Nizom aktivnosti dali smo svoj doprinos našem planetu Zemlji.

Pripremne aktivnosti uz obilježavanje Dana planeta Zemlje započeli smo prije desetak dana kada su učenici 3.b razreda započeli s pošumljavanjem već formirane edukativne šumice sadeći sadnice bukve, johe, graba i niskog šumskog bilja. U hladovini breza u školskom parku izradili su učionicu u prirodi koju redovito koriste učenici 1.-4.razreda i produženog boravka.

Zajedno sa svojim predmetnim učiteljima, učenici su tijekom prošloga tjedna istraživali o ugroženim biljnim i životinjskim vrstama, Zemljinim neprijateljima, pronalazili načine što sve može spasiti Zemlju, izradili Eko-kodeks škole, kaširali i slikali zemaljsku kuglu, kreirali odjevne predmete od recikliranog materijala, uključili se u preventivni projekt "Zdrav za 5" Ministarstva zaštite okoliša i prirode i Ministarstva zdravlja.

Danas, 22.4. u svim našim područnim školama i matičnoj školi svoje su uratke predstavili u holu škole i na panoima u područnim školama.

Za 80-tak učenika 4.,5. i 6. razreda organizirali smo biciklijadu od matične škole do nogometnog igrališta NK Zvijerci gdje su održana sportska natjecanja.

Učenici razredne nastave uređivali su školske cvjetnjake sadeći ljetnice koje su donijeli u dogovoru s razrednim učiteljicama te posadili 20 sadnica hrasta lužnjaka i lipe u školskom parku koje su nam darivale Hrvatske šume.

Učenici 7. i 8. razreda uređivali su svoje učionice s cvjetnjacima uz učioničke prozore te čistili okoliš "češljajući" svaki kutak školskog parka i šetališta ispred škole.

Bio je to velik zadatak za male učeničke ruke s porukom čuvanja prirodnih vrijednosti koje su nam svima date na savijest.

22.travnja - Dan planeta Zemlje
Autor: Tatjana Landsman, 22. 4. 2013.

Nizom aktivnosti dali smo svoj doprinos našem planetu Zemlji.