PREGLEDI DJECE ZA UPIS U PRVI RAZRED
Autor: Ana Zoger, 6. 3. 2013.

Poštovani roditelji,

prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja. Obavještavamo Vas da će Vaše dijete morati obaviti liječnički i školski pregled koji će provesti članovi stručnog povjerenstva pri Službi za školsku medicinu i osnovnoj školi u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području.

Pregledi djece koji postaju školski obveznici  I. OŠ Bjelovar u školskoj godini 2013./2014.(djeca rođena od 1. travnja 2006. do 31. ožujka 2007.)provodit će se u vremenu od 19.03.2013. -9.4.2013., a o detaljnom rasporedu biti ćete obaviješteni od strane Ureda državne uprave BBŽ u medijima i na oglasnim pločama odgojno-obrazovnih i zdravstvenih ustanova.

Za  djecu koja do 31. ožujka 2013. ne navršavaju  šest godina, a  za koju  roditelji žele ostvariti pravo prijevremenog upisa,  roditelj treba podnijeti zahtjev Uredu državne uprave BBŽ za prijevremenim upisom i tada pristupaju obveznom utvrđivanju psihofizičkog stanja prije upisa u I. razred osnovne škole.

Za dijete koje ne može pristupiti pregledu u propisanom roku jer se nalazi na bolničkom liječenju, na rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi, ustanovi socijalne skrbi ili obiteljskom domu, roditelj ili staratelj obvezno o tome dostavlja potvrdu stručnom povjerenstvu koje vrši pregled djece.

Ukoliko roditelj želi upisati dijete u školu izvan svog upisnog područja, roditelj treba podnijeti zahtjev Uredu državne uprave BBŽ kako bi ostvario to pravo.

BEZ OBZIRA HOĆE LI DIJETE POLAZITI NAŠU ŠKOLU ILI GA VI KAO RODITELJI PLANIRATE UPISATI U NEKU DRUGU, DIJETE MORA OBAVITI PREGLED PRI POVJERENSTVU I.OŠ BJELOVAR. TEK SE NAKON PREGLEDA  MOŽE NAPISATI GORE SPOMENUTI ZAHTJEV I ZATRAŽITI ODOBRENJE UREDA DRŽAVNE UPRAVE ZA UPIS U NEKU DRUGU ŠKOLU.

Odobrenje koje izdaje Ured državne uprave a vezano je za upis djeteta u školu izvan svog upisnog područja  nikako NIJE KONAČNO što znaći da škola izvan upisnog područja ne mora upisati učenika ukoliko bi se time izazivalo povećanje broja razrednih odjela ili onemogućilo upis djece sa upisnog područja te škole.

Eventualni zahtjev za odgodu upisa ili za privremeno oslobađanje roditelj/skrbnik može podnijeti Uredu državne uprave BBŽ tek nakon provedenog postupka utvrđivanja djetetova psihofizičkog stanja.

Veseli nas spoznaja što će Vaše dijete postati učenikom naše škole i što ćemo zajedno sudjelovati u njegovom odgoju i obrazovanju, te u razvoju njegove osobnosti.

PREGLEDI DJECE ZA UPIS U PRVI RAZRED
Autor: Ana Zoger, 6. 3. 2013.

Poštovani roditelji,