« Ožujak 2024 »

DEBATA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Danica Popilovski Topalović, 26. 10. 2012.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog dana školskih knjižnica jučer smo u školskoj knjižnici održali  DEBATU za učenike 8. razreda OSOBA KOJA ČITA KNJIGE KVALITETNIJE ŽIVI.

Četrdesetak učenika osmih razreda podijeljenih u dvije skupine – afirmacijsku i negacijsku debatiralo je o kvaliteti života osoba koje čitaju ili ne čitaju knjige.

Voditeljice debate učiteljice Sanja Sabljak i Željka Šunjić upoznale su prisutne s pravilima debate i pazile da se pravila poštuju.

Brojni argumenti za i protiv izrečeni su s obje strane i žiri sastavljen od ravnateljice Tatjane Landsman, pedagoginje Zdenke Brebrić, učiteljice Danice Barišić i knjižničarke Danice Popilovski imao je težak zadatak procijeniti koja je skupina bila bolja. Po dva glasa dobile su obje skupine te je ovoga puta rezultat ostao izjednačen.

Svi sudionici izrazili su zadovoljstvo ovom debatom pa je dogovoreno da uskoro nastavimo debatirati na neku novu temu!

DEBATA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Danica Popilovski Topalović, 26. 10. 2012.