U PŠ Tomaš ugostili učenike OŠ Sveti Petar Orehovec
Autor: Tatjana Landsman, 5. 4. 2012.

Učenici iz Orehovca u Tomašu

28.i 29. ožujka 2012.godine  PŠ Tomaš   posjetili su učenici razredne nastave OŠ Sveti Petar Orehovec. Cilj njihova putovanja bio je posjet školi u Velikom Grđevcu  i Lovrakovom centru.
    Na putu do odredišta željeli su posjetiti Tomaš i školu gdje je sniman film „Vlak u snijegu“. Na ulazu u školu dočekala ih je pjesma „Himna zadrugara“ i učenici domaćini u narodnim nošnjama. Gosti su upoznali i razgledali školu, a najduže su se zadržali kod izložaka iz poznatog filma. Vidjeli su knjigu snimanja filma, fotografije s potpisima malih glumaca, drvenu računaljku s kuglicama, ploču na stalku, globus, šestar i narodnu nošnju.
    Razgledali su i Kapelu sv. Tome apostola. U kapeli su tri prelijepa barokna oltara, stoga je ova kapela pod zaštitom Ministarstva kulture.
    Na kraju su se svi učenici međusobno družili i poigrali na školskom i seoskom igralištu, te radosni nastavili put. Naši učenici bili su zadovoljni i sretni jer su stekli  nova poznanstva.

Učiteljica
                                                                                                          Jelica Milovac

U PŠ Tomaš ugostili učenike OŠ Sveti Petar Orehovec
Autor: Tatjana Landsman, 5. 4. 2012.

Učenici iz Orehovca u Tomašu

Učiteljica