« Srpanj 2024 »

Stručno usavršavanje učiteljice Jele Galunić
Autor: Helena Gustović Ljubić, 6. 6. 2024.

U sklopu realizacije Erasmus+ akreditacije učiteljica matematike Jela Galunić se stručno usavršavala na tečaju „Social Skills in the Diversity Era“ u Grčkoj na otoku Kreti (Heraklion) od 13. do 19. svibnja 2024. godine.

Organizator tečaja, Erasmus Learn, kroz tridesetpetosatni program je ponudio sudionicima tečaja radionice i predavanja kroz koje su sudionici imali mogućnost, na teorijskoj i praktičnoj razini, upoznati se između ostalog i s različitim metodama za razvijanje  komunikacijskih vještina učenika.

Tijekom prvog dana tečaja su sudionici predstavljali svoje škole te se imali priliku međusobno upoznati. Učitelji i stručni suradnici psiholozi i pedagozi iz Portugala, Letonije, Finske, Španjolske, Italije i Hrvatske su predstavili svoje škole i Erasmus+ projekte u koje su uključeni. Predstavljen je i plan rada i aktivnosti u kojima će se sudjelovati tijekom tečaja. Aktivnosti drugog dana su organizirane u prekrasnom parku u gradu. Aktivnostima je cilj bio uvidjeti kako je moguće utjecati na komunikacijske procese u svrhu jačanja pripadnosti timu te kako utjecati na poboljšanje socijalnih vještina u svrhu razvijanja pozitivne klime u razredu.

U nastavku se pažnja posvetila radu na aktivnostima koje potiču razvoj emocionalne inteligencije, vještine aktivnog slušanja, stvaranju i jačanju pozitivne slike o sebi te uočavanju utjecaja kvalitetnih odnosa među učenicima  na ishode učenja i rješavanje konflikata. Posebna se pozornost posvetila načinima i metodama nenasilne komunikacije. Sudionicima je također organiziran posjet osnovnoj školi u Heraklionu gdje su iz prve ruke mogli čuti i vidjeti s kakvim se izazovima susreću učitelji i učenici u Grčkoj, ali i promatrati organizaciju rada.

Organizator tečaja je sudionicima, uz svakodnevni planirani rad, omogućio sudjelovanje i u kulturološkim aktivnostima tijekom kojih su sudionici mogli upoznati ljepote i povijest otoka te u neformalnom okruženju stvoriti kontakte i poznanstva za potencijalno zajedničko sudjelovanje u nekim budućim projektima!

S obzirom na ciljeve postavljene u Erasmus+ akreditaciji te potrebe učenika naše škole, učiteljica će stečena znanja podijeliti s kolegama te će s učenicima održati radionice s ciljem razvijanja nenasilne komunikacije.

Stručno usavršavanje učiteljice Jele Galunić
Autor: Helena Gustović Ljubić, 6. 6. 2024.