Međunarodni natječaj za najljepše pismo omiljenom sportašu/sportašici
Autor: Tatjana Landsman, 4. 2. 2012.

Hrvatska pošta u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje (AZOO)  objavila je natječaj mladih u pisanju najljepšeg pisma. Svjetska poštanska unija je za ovogodišnje, 41. međunarodno natjecanje predložila temu pod nazivom: „Napiši omiljenom sportašu/sportašici pismo u kojem ćeš objasniti što tebi znače Olimpijske igre“.

Ova je tema odabrana zato što se ove godine od 27. srpnja do 12. kolovoza održavaju Olimpijske igre u Londonu. Cilj ove teme je podizanje svijesti o važnosti olimpijskog duha te stvaranje boljeg svijeta uz pomoć sporta promicanjem univerzalnih vrijednosti izvrsnosti, prijateljstva i poštovanja.

Kriteriji za sudjelovanje u natjecanju:
- pripadati skupini učenika od 1. do 8. razreda osnovne škole

-imati manje od 15 godina na dan 30. travnja 2012. godine.

Učenici koji ispunjavaju zadane uvjete trebaju se pridržavati uputa prema kojima pismo treba biti napisano u školskoj godini 2011./2012., hrvatskim jezikom i latiničnim pismom. Pismo mora imati od 500 do 800 riječi te mora sadržavati elemente pisma (adresu primatelja, oslovljavanje, sadržaj, pozdrav, adresu i potpis pošiljatelja).

Pismo treba do 1. ožujka 2012. godine poslati na adresu:
Agencija za odgoj i obrazovanje
ZA NATJEČAJ HRVATSKE POŠTE
Donje Svetice 38
10000 Zagreb

Nakon primitka svih pisama neovisno stručno povjerenstvo, koje će imenovati Agencija za odgoj i obrazovanje, odabrat će osam najljepših pisama. Najuspješnije pismo objavit će se na internetskim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje te na web-stranicama Hrvatske pošte. Također će se objaviti imena autora ostalih sedam najuspješnijih pisama kao i ime škole koju pohađaju.

Međunarodni natječaj za najljepše pismo omiljenom sportašu/sportašici
Autor: Tatjana Landsman, 4. 2. 2012.

Kriteriji za sudjelovanje u natjecanju:
- pripadati skupini učenika od 1. do 8. razreda osnovne škole

-imati manje od 15 godina na dan 30. travnja 2012. godine.

Pismo treba do 1. ožujka 2012. godine poslati na adresu:
Agencija za odgoj i obrazovanje
ZA NATJEČAJ HRVATSKE POŠTE