Susret s književnicom Julijanom Matanović
Autor: Zdenka Brebrić, 15. 11. 2011.

Sat hrvatskog jezika s poznatom  književnicom.

Svake godine, od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Tada naša Gradska knjižnica „Petar Preradović“ nudi mnoštvo zanimljivih sadržaja, od predstavljanja pisaca i njihovih djela do čitanja poezije. Ove je godine, dana 14. studenog na dječjem odjelu knjižnice gostovala naša vrsna književnica Julijana Matanović. Ovaj je susret bio iznimno zanimljiv jer je ova književnica da sada pisala isključivo za odrasle, a sada nam je odlučila predstaviti svoju prvu knjigu za djecu i mlade. Radi se o romanu „ One misle da smo male“. Stoga su učenici 6.d i nekoliko učenika 6.e razreda sa školskom knjižničarkom Danicom Popilovski i učiteljicom Jasnom Kalem svoj sat hrvatskog jezika proveli u knjižnici na predstavljanju novog djela.

Roman „ One misle da smo male“ Julijana Matanović napisala je zajedno s liječnicom Ankom Dorić i u njemu nas upoznaje s petnaestogodišnjom djevojčicom Matijom čija majka obolijeva od raka vrata maternice. Osim zabavnog, knjiga ima i edukativni sadržaj u kojem saznajemo ponešto o spolnim bolestima.

Susret s književnicom oduševio nas je, i stoga jedva čekamo i sljedeća njezina djela za djecu, a vama preporučujemo da knjigu već sada uzmete u ruke!

Jasna Kalem, učiteljica hrvatskog jezika

Susret s književnicom Julijanom Matanović
Autor: Zdenka Brebrić, 15. 11. 2011.

Sat hrvatskog jezika s poznatom  književnicom.

Jasna Kalem, učiteljica hrvatskog jezika