« Ožujak 2024 »

DJEČJA HIMNA GRADA BJELOVARA
Autor: Danica Barišić, 12. 10. 2019.

U okviru projekta Bjelovar u očima djeteta Društvo Naša djeca Bjelovar prošle školske godine objavilo je natječaj DJEČJA HIMNA GRADA BJELOVARA.

Natječajem se željelo potaknuti djecu Bjelovara na poetsko izražavanje o gradu Bjelovaru, veličanje bjelovarskih vrijednosti i ljepota, kao i njegovih ljudi s ciljem iskazivanja emocija prema svom gradu i jačanja pripadnosti zajednici u kojoj odrastaju. Teme poetskog iskaza trebale su biti vezane uz dječje viđenje grada i sve ono što djecu povezuje s njihovim gradom.

Na natječaju je pobijedio rad Moj grad, učenica naše škole Nike Rumenjak i Ane Abramović te njihove mentorice, učiteljice Glazbene kulture Danice Barišić. Stručno povjerenstvo jednoglasno je odabralo tekst Moja grad kao najbolji među velikim brojem pristiglih radova svih bjelovarskih dječjih vrtića i škola.  Tekst pjesme uglazbio je poznati bjelovarski glazbenik Alen Bigač.

Promocija dječje himne grada Bjelovara održana je u Dječjem tjednu, 11. listopada u sklopu koncerta ''Djeca gradu s ljubavlju'', a čast da izvede pjesmu pripala je pjevačkom zboru naše škole te voditeljici zbora Danici Barišić.

Za dječju himnu grada Bjelovara snimljen je i CD koje su snimale članice pjevačkog zbora naše škole učenice Ana Abramović, Nika Rumenjak, Petra Aušperger, Ina Posavac, Iva Tolnaj i Magdalena Štulina.

Priloženi dokumenti:
MOJ_GRAD_(HDNDBJ)_MP3_master.mp3 (8.86 MB)

DJEČJA HIMNA GRADA BJELOVARA
Autor: Danica Barišić, 12. 10. 2019.

Priloženi dokumenti:
MOJ_GRAD_(HDNDBJ)_MP3_master.mp3 (8.86 MB)