WORLD SKILLS CROATIA 2019.
Autor: Tatjana Landsman, 11. 4. 2019.

Dana, 27.3.2019. godine u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje, učenici  8.razreda matične škole i PŠ Ciglena u pratnji svojih razrednika  posjetili su  WorldSkills Croatia- državno natjecanje učenika strukovnih škola na Zagrebačkom velesajmu. Ova vrsta natjecanja  održava se svake dvije godine i predstavlja najveće događanje povezano sa strukovnim obrazovanjem u svijetu. Najbolji sudionici iz svake pojedine vještine odabiru se u sklopu natjecanja u zemljama i regijama članica WorldSkillsa. Demonstriraju tehničke vještine individualno ili grupno kako bi izvršili specifične zadatke koje su naučili.
 Jedno od glavnih postignuća WorldSkills natjecanja je povećanje vidljivosti i važnosti strukovnog obrazovanja. Nove ideje  inspiriraju učenike da se posvete tehničkim i tehnološkim karijerama na putu prema boljoj budućnosti.

Među brojnim predstavljanjima različitih strukovnih zanimanja i našim učenicima će zasigurno jedno od njih odrediti budućnost.

WORLD SKILLS CROATIA 2019.
Autor: Tatjana Landsman, 11. 4. 2019.