Ovaj mjesec: 1952

Susret đaka glazbenjaka
Autor: Danica Barišić, 2. 3. 2019.

Pjevački zbor naše škole 1. ožujka bio je na Susretu đaka glazbenjaka u Jastrebarskom.

Inicijator i organizator Susreta đaka glazbenjaka je Glazbena udruga Opus čiji je osnivač i voditelj profesorica Glazbene kulture Sandra Frančišković. Susret okuplja učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore koji  svojim marljivim radom djeluju tijekom cijele školske godine u nastavnim i izvannastavnim glazbenim aktivnostima. Prema riječima gospođe Frančišković ciljevi Susreta su motivacija djece i učitelja, poticanje i razvijanje glazbenih sposobnosti djece i ljubavi prema glazbi u svim njenim oblicima, razmjena iskustava te naposljetku druženje i zabava. Susreti đaka glazbenjaka iz godine u godinu rastu i šire se te je ove godine Susret održan u četiri grada, a prijavljeno je 35 osnovnih i srednjih škola.

Domaćin našem zboru bila je osnovna škola „Ljubo Babić“ u Jastrebarskom i profesorica Glazbene kulture Maja Kraljev u suradnji s Centrom za kulturu Jastrebarsko koji je organizirao prostor i vrhunsku produkciju. Susret đaka glazbenjaka u Jastrebarskom okupio je 269 učenika: vokalne i instrumentalne soliste, pjevačke zborove, folklorne i tamburaške skupine, instrumentalne sastave, bendove i plesače. Gotovo dvosatni program oduševio je sve prisutne učenike koji su nesebičnim aplauzom bodrili jedni druge. Ovakvi susreti odlična su prilika da učenici pokažu svoj rad izvan škole, razvijaju samopouzdanje, ali i motivaciju za daljnji rad učenika i mentora. Nadamo se odlasku na Susrete đaka glazbenjaka i dogodine!

Susret đaka glazbenjaka
Autor: Danica Barišić, 2. 3. 2019.