« Ožujak 2024 »

Brojne aktivnosti eTwinnera u veljači
Autor: Danica Barišić, 15. 2. 2018.

Mjesec karnevala započeo je brojnim aktivnostima vezanim uz  pokladne običaje u Hrvatskoj s posebnim osvrtom na zvončare s područja Kastavštine koje je zaštitio UNESCO. Uz niz prezentacija, video uradaka i crteža koji su objavljeni na TwinSpaceu i blogu projekta priređena je i izložba Pokladni običaji u Hrvatskoj koju možete razgledati u holu škole.

U petak, 9. veljače učionicu smo zamijenili školskom kuhinjom kako bi realizirali projektni zadatak spravljanja tradicionalnih jela iz partnerskih zemalja . Učenici su se okušali u spravljanju španjolskog omleta tortilla de patata i grčkog kolača mosaiko. Sve je ispalo vrlo ukusno i fino uz pomoć i savjete naše kuharice, gospođe Zdenke kojoj ovim putem zahvaljujemo na suradnji.

Treća i najuzbudljivija aktivnost bila je videokonferencija s učenicima iz Atene. Zadane teme za koje su se učenici pripremali na satovima Engleskog jezika i Glazbene kulture bile su pokladni običaji i mediteranska prehrana. Učenici su razgovarali o pokladnim običajima te pokazali svoje crteže i izrađene maske.  Vrlo zanimljivo bilo je i predstavljanje grčke i hrvatske mediteranske prehrane koju je zaštitio UNESCO u obje zemlje. Učenici su jedni drugima predstavljali namirnice mediteranske kuhinje te govorili nazive namirnica na engleskom, hrvatskom i grčkom jeziku. Na kraju videokonferencije naši učenici su svojim grčkim prijateljima pokazali kako su napravili grčki kolač mosaiko što je izazvalo veliki aplauz. Na kraju su se svi zasluženo osladili omiljenom grčkom slasticom čime smo uspješno završili temu mjeseca, tradicionalnu hranu.

Više o svemu možete pogledati i pratiti daljnje aktivnosti na blogu projekta UNESCO Heritage Connects Europe. http://unescoheritageconnectseu.blogspot.com

Brojne aktivnosti eTwinnera u veljači
Autor: Danica Barišić, 15. 2. 2018.