Ovaj mjesec: 2034

Uspješan nastup učenika Srđana Dožudića na državnom Natjecanju u čitanju naglas
Autor: Tatjana Landsman, 25. 11. 2017.

Jubilarno 5. nacionalno Natjecanje u čitanju naglas ove je godine održano 23. i 24. studenoga 2017. u Sisku, u organizaciji njihove Gradske knjižnice.

Natjecanje je svečano otvoreno nastupom Plesnog i baletnog studija Doma kulture pod nazivom „Metloboj“ jer je tema ovogodišnjega Natjecanja bio čarobnjački svijet Harryja Pottera čime je obilježena 20. obljetnica od izlaska prve svjetski poznate knjige britanske književnice J. K. Rowling „Harry Potter i kamen mudraca“.

U svakoj od dviju kategorija, za mlađi i stariji osnovnoškolski uzrast, nastupilo je petnaestero učenika naših županija  koji su izražajnim čitanjem i kreativnim nastupima potvrdili vrijednost čitanja. Među njima je bio i naš Srđan Dožudić, učenik 6.b razreda, koji se nakon osvojenog prvoga mjesta na školskoj, gradskoj i županijskoj razini, okušao i na pozornici Doma kulture “Kristalna kocka vedrine” čitajući ulomak iz romana Christine  Nöstlinger “Olfi među ženama”. Pratila ga je mentorica, učiteljica hrvatskoga jezika, Mirjana Ištef.

Prosudbeno se povjerenstvo odlučilo za najbolje među najboljima. Organizatori su se pobrinuli da u ta dva dana sudionici upoznaju ljepote i znamenitosti grada te su pogledali urbanu komediju za mlade “Tko nema u vugla, googla” Gradskog kazališta Sisak.

Užitak  je bio slušati učenike koji vole i cijene knjigu i koji to znaju prenijeti publici, a Srđan već planira kojim će se ulomkom “pozabaviti” sljedeće godine.

Mirjana Ištef,učiteljica hrvatskog jezika

Čestitamo našem Srđanu na sudjelovanju i uspjehu na državnom Natjecanju u čitanju naglas i želimo mu da bude uspješan u čitanju i dogodine!

Uspješan nastup učenika Srđana Dožudića na državnom Natjecanju u čitanju naglas
Autor: Tatjana Landsman, 25. 11. 2017.

Mirjana Ištef,učiteljica hrvatskog jezika