Kvaliteta rada i provođenje međunarodnih projekata prepoznati na europskoj razini
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 29. 10. 2017.

Europska priznanja učiteljicama i I. osnovnoj školi Bjelovar za visoku razinu kvalitete rada u eTwinningu i provođenju međunarodnih projekata s učenicima dobile su učiteljice: mr. Nataša Ljubić Klemše, učiteljica savjetnica; Helena Gustović Ljubić, učiteljica mentorica; Martina Supančić, učiteljica mentorica; Danica Barišić, učiteljica mentorica; Petra Turković, dipl. učiteljica i mr. Ivana Pleskalt, dipl. učiteljica.

Za rad u dvogodišnjem projektu „English Learning Friends“ nagrađene su tri učiteljice: Helena Gustović Ljubić, Martina Supančić i Nataša Ljubić Klemše.

Za projekt „INTANGIBLE (UNESCO) HERITAGE AROUND EUROPE“ nagrađene su učiteljice Martina Supančić i Danica Barišić.

Za projekt „eCul2ral kaleIDoscope“ nagrađene su učiteljice Nataša Ljubić Klemše i Petra Turković.

Ova tri projekta ujedno predstavljaju i najbolje eTwinning projekte realizirane u školskoj godini 2016./17. jer su kvalificirani za nagradu COMET koja se dodjeljuje za najbolje eTwinning projekte u protekloj školskoj godini. U RH smo jedina škola čije se ime, između 61 kandidata, pojavljuje čak 7 puta.

Za projekte „Handmade Christmas cards exchange“ i „Four seasons around Europe“ nagrađena je učiteljica Ivana Pleskalt.

Priznanja na europskoj razini predstavljaju potvrdu stručnog, profesionalnog i predanog rada učiteljica na međunarodnim projektima koji, iako nije uvijek odgovarajuće vrednovan i podržan, rezultira vrlo uspješnom provedbom projekata, predstavljajući mnogostruku dobrobit za učenike.

Unatoč drugačijim uvjetima rada priznanja dokazuju da hrvatski učitelji stoje uz bok svojim europskim kolegama po stručnosti, kreativnosti i neprestanoj želji za učenjem, usavršavanjem i stjecanjem novih znanja.

Autor: Nataša Ljubić Klemše, 29. 10. 2017.