DRVO ZA SJEĆANJE
Autor: Klaudija Aušperger, 1. 6. 2017.

Kako bi uveličali proslavu Dana škole – Majčinog dana, 19. svibnja 2017. članovi Ljubitelja prirode i Mladi kemičari (učenici 8. c razreda) zajedno s učiteljicama Klaudijom Aušperger i Majom Puc odlučili su posaditi drvo koje će ostati i sljedećim generacijama naše škole kao eko trag.

Tom aktivnošću željeli smo potaknuti učenike na druženje, razvijanje kreativnosti, razvijanje zdravog načina života, osjećaj odgovornosti prema prirodi te očuvanje našeg školskog okoliša. U tu svrhu odabrali smo lipu, staro hrvatsko drvo.

Sadnicu lipe smo dobili od Hrvatskih šuma uz pomoć gospođe Željke Bakren.

Lipa (latTilia, drugi nazivi: lipaclipolistlipa velelistazimska lipa) je biljni rod iz porodice sljezovki čija stabla dosežu visinu od 25 do 30 metara, a starost i do nekoliko stotina godina. Cvjetovi lipe su mali, zelenkastožute boje, ugodnog mirisa koji se s listovima sabiru za lijek.

Nadamo se da će pod našom krošnjom lipe mnoge generacije uživati u njezinom hladu, kisiku i mirisu ljekovitih cvjetova.

Učiteljice Klaudija Aušperger i Maja Puc

DRVO ZA SJEĆANJE
Autor: Klaudija Aušperger, 1. 6. 2017.

Sadnicu lipe smo dobili od Hrvatskih šuma uz pomoć gospođe Željke Bakren.

Učiteljice Klaudija Aušperger i Maja Puc