« Ožujak 2024 »

Uskrsni običaji bilogorskog kraja predstavljeni diljem Europe
Autor: Ivana Pleskalt, 10. 4. 2017.

Učenici  2. i 3. a razreda  PŠ Nove Plavnice su prije odlaska na proljetni odmor predstavili svojim prijateljima iz 14 europskih država tradicijske uskrsne običaje bilogorskog kraja. Učiteljica engleskoga jezika mr. Ivana Pleskalt u suradnji s Gordanom Martom Matunci održala je uskrsnu radionicu na kojoj su učenici ukrašavali pisance obojane ljuskama luka heklanim cvjetićima, strugali ih i radili šare, naučili kako koncem ukrašavati pisance, pripremali kovrtanje od dizanoga tijesta i jaja, naučili tradicionalne običaje  kotrljanja jaja i matkanja te s veseljem razgledavali izložbu bilogorskog narodnog veza, kolovrata i preslica. Na kraju radionice zamirisali su pečeni kovrtanji koje su učenici u slast pojeli i nasmiješenih lica zahvalili dragoj Gordani na svemu što ih je naučila. Svoje običaje s ponosom su predstavili diljem Europe u međunarodnom eTwinning projektu "Where are you from?

Videozapis:

Uskrsni običaji bilogorskog kraja predstavljeni diljem Europe
Autor: Ivana Pleskalt, 10. 4. 2017.

Videozapis: