« Ožujak 2024 »

Obilježavanje 1. prosinca, Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a, pod sloganom „Znanje je najbolja prevencija!“
Autor: Maja Puc, 1. 12. 2016.

Tradicionalno, već 18 godina se u našoj školi obilježava Svjetski dan borbe protiv AIDS-a  s ciljem informiranja, edukacije i promicanja očuvanja zdravlja.  Učenici, članovi Ljubitelja prirode, su pod vodstvom učiteljice Maje Puc tijekom proteklog tjedna proveli anketu među učenicima sedmih i osmih razreda matične škole o poznavanju prenošenja i zaštite od AIDS-a.

Na sam Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a, učenici su prezentirali rezultate ankete svim učenicima sedmih i osmih razreda te im podijelili edukativni materijal o AIDS-u i ostalim spolno prenosivim bolestima dobiven od Hrvatske udruge za borbu protiv HIV-a i virusnog hepatitisa i crvene vrpce,  simbol podrške svim oboljelima od te neizlječive bolesti.

Prezentaciji i edukaciji se pridružila Grupa znatiželjnika scenskim strojem pod vodstvom pedagoginje Zdenke Brebrić.

Osim promoviranja pozitivnog i odgovornog odnosa prema zdravlju ova edukacija je imala i cilj smanjenje stigme i diskriminacije prema oboljelima od AIDS-a.

Autor: Maja Puc, 1. 12. 2016.