« Ožujak 2024 »

Srednje škole predstavile svoje programe roditeljima osmaša
Autor: Tatjana Landsman, 2. 6. 2016.

U srijedu,01.06.2016.godine u našoj školi održan je roditeljski sastanak učenika osmih razreda na koji smo  pozvali predstavnike svih  srednjih škola grada Bjelovara. Cilj na ovaj način po prvi puta organiziranog sastanka je što kvalitetnije informiranje roditelja, a time i učenika o programima srednjih škola, a time i početak novog oblika suradnje s bjelovarskim srednjim školama.

Prepoznavši važnost teme ovog roditeljskog sastanka, odazvao se velik broj roditelja, te predstavnici svih sedam srednjih škola grada Bjelovara.  Roditeljskom sastanku  su nazočili svi razrednici 8. razreda te ravnateljica Tatjana Landsman koja je održala uvodnu riječ, pozdravila sve prisutne i najavila goste te na kraju osmašima zaželila uspješne upise u srednju školu. Inicijatorica i moderatorica ovog sastanka je školska psihologinja Ema Hrženjak.

Svoje srednjoškolske programe  predstavili su ravnatelj Gimnazije Bjelovar Želimir Vujić s dvoje gimnazijskih  učenika, ravnatelj Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Dalibor Vukalović sa stručnom suradnicom - pedagoginjom Rajkom Marković, ravnatelj Obrtničke škole Bjelovar Branko Cvetković, ravnateljica Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar Nataša Vibiral, ravnatelj Ekonomske i birotehičke škole Bjelovar Vojislav Kranželić, nastavnice stručnih predmeta Medicinske škole Bjelovar, te nastavnica stručnih predmeta Tehničke škole Bjelovar.

Predstavnici su održali  prezentacije, podijelili informativne letke te pozvali roditelje ukoliko su zainteresirani za njihovu srednju školu da se slobodne obrate, kontaktiraju ili posjete školu.

Nakon predstavljanja, školska psihologinja je održala predavanje o upisima u srednju školu u 2016./2017. šk.god. kako bi upoznala roditelje s Odlukom o upisu učenika u prvi razred srednje škole, elektroničkim načinom upisa, te elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednju školu.

Roditelji su imali vrijednu priliku upoznati se sa svim bjelovarskim srednjim školama, informirati se o pojedinoj  školi, te se detaljnije upoznati s ovogodišnjim upisima u srednju školu.

Zahvaljujemo ravnateljima , nastavnicima i stručnim suradnicima bjelovarskih srednjih škola na odazivu i suradnji.

Srednje škole predstavile svoje programe roditeljima osmaša
Autor: Tatjana Landsman, 2. 6. 2016.