"Dobri Samaritanac"
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 16. 5. 2011.

Petra Ćurković osvojila prvo mjesto na literarnom natječaju „Dobri Samaritanac“.

Učenici naše škole sudjelovali  su na literarnom natječaju „Dobri Samaritanac“, koji je ove godine po prvi puta pokrenuo bjelovarski ogranak Hrvatskog katoličkog društva prosvjetnih djelatnika. Na promociji zbornika radova pristiglih na natječaj, održanoj u četvrtak 12. svibnja 2011. u bjelovarskoj katedrali  saznali smo da je prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola od 5. do 8. razreda osvojila učenica 8.c razreda Petra Ćurković, a pohvalnice su dobili i ostali sudionici iz naše škole: Tajana Šimunović, 8.c, Hanna Pećar, 6.c, Eugen Pranjić, 8.c i Ana Sušilović, 8.c. Svim učenicima mentorica je bila Željka Šunjić, prof.

Kroz poticanje učenika bjelovarskih osnovnih i srednjih škola na razmišljanje i pisanje o dobrim djelima kojima su bili svjedoci, organizatori natječaja htjeli su aktualizirati temu dobra jer se o njemu među mladima, a osobito u suvremenim medijima premalo govori. Ovu je inicijativu pohvalio i biskup Vjekoslav Huzjak, koji se na promociji zbornika obratio okupljenim sudionicima natječaja, njihovim mentorima, organizatorima natječaja, kao i ovogodišnjim krizmanicima, među kojima je bio i velik broj učenika naše škole.

Sanja Sabljak, prof.

"Dobri Samaritanac"
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 16. 5. 2011.

Sanja Sabljak, prof.