TOMAŠKA CESTA
Autor: Tatjana Landsman, 29. 3. 2015.

Vec petu godinu zaredom učenici prvih razreda matične i svih područnih škola u predblagdanske dane  posjećuju PŠ Tomaš. Najuzbudljivije je traženje pisanica u prirodi.

Prema programu terenske nastave odlazak u PŠ Tomaš za male je prvašiće posebno uzbudljiv i sadržajan. Posjet seoskom domaćinstvu i upoznavanje sa životom i radom ljudi na selu dio je obilaska poznate Tomaške ceste. Krajnji cilj je dolazak u školu u kojoj su stotinjak učenika dočekali njihovi vršnjaci.

Na putu do škole posjetili su Crkvu sv.Tome apostola i saznali ponešto o povijesti crkve.Učiteljica Jelica Milovac koja radi u četverorazrednoj kombinaciji ove područne škole ispričala je učenicima da je upravo ovdje sniman poznati dječji film"Vlak u snijegu". U hodniku je i sada drveno računalo, globus i stara ploča iz filma te bogata etnografska zbirka tomaškog kraja.

Posebno uzbudljiv trenutak je traženje pisanica u školskom dvorištu kao i zabavne zajedničke igre i druženje. Tako je Tomašem zavladalo predblagdansko ozračje najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa.

TOMAŠKA CESTA
Autor: Tatjana Landsman, 29. 3. 2015.