Ovaj mjesec: 2001

"Tomaška cesta"
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 29. 4. 2011.

Terenska nastava učenika

1. razreda matične škole i učenika PŠ Tomaš

18.04.2011.godine realizirana je terenska nastava učenika 1.a i 1.b razreda MŠ i kombiniranog odjela od 1. - 4.razreda PŠ Tomaš. To je bio pozdrav proljeću pod nazivom „Tomaška cesta“.

Učenici iz Tomaša dočekali su svoje kolege i njihove učiteljice iz MŠ na ulasku u selo i zaželjeli im dobrodošlicu. Ukratko su im opisali svoje mjesto, a onda su zajedno promatrali i opisivali okoliš: zelene brežuljke, uzorane njive i šarene livade.

Odatle su učenici sa svojima razrednim učiteljicama krenuli na seosko imanje obitelji Antolović. Razgledali su gospodarstvo, upoznali objekte na seoskom imanju, domaće životinje koje obitelj Antolović uzgaja, način prehrane životinja i njihove nastambe. Vidjeli su voćnjak i vrt, te alat za obradu. Tu su se zasladili savijačom od domaćih jabuka koje su pripremili ljubazni domaćini.

Tomaškom cestom je nastavljen put do igrališta. Doručak na travi ostat će u lijepom sjećanju.

Uputili su se prema Crkvi sv.Tome apostola. Ova kapela pravi je povijesni dragulj i vrijedan spomenik kulture gdje se nalaze barokni oltari sv. Barbare, sv. Bartola i glavni oltar sv. Tome apostola. Učenici su pozorno razgledali crkvu i polako se spustili prema školi.

Tu ih je čekalo iznenađenje. U travi, cvijeću, grmlju, i drugim skrovitim mjestima školskog dvorišta bilo je skriveno oko pedesetak pisanica. Uskoro su svi u rukama imali pisanicu.

Potom su ušli u školu. U hodniku su vidjeli malu etno-zbirku, a u učionici drveno računalo s kuglicama i globus iz filma „Vlak u snijegu“ koji je sniman baš tu. Zanimljivo im je bilo čuti  da u jednoj učionici uče sva četiri razreda.

Domaćini su pozvali svoje kolege da se posluže sokom i grickalicama, ali su gostima bile privlačnije klackalice, ljuljačke i tobogan.

Uskoro je stigao autobus i učenici MŠ napustili su Tomaš.

učiteljica: Jelica Milovac

fotografije u foto-galeriji

"Tomaška cesta"
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 29. 4. 2011.

Terenska nastava učenika

1. razreda matične škole i učenika PŠ Tomaš

Uskoro je stigao autobus i učenici MŠ napustili su Tomaš.

učiteljica: Jelica Milovac

fotografije u foto-galeriji