« Ožujak 2024 »

Kviz "Sve naše lektire"
Autor: Danica Popilovski Topalović, 29. 4. 2014.

U ponedjeljak 28. travnja povodom Dana hrvatske knjige i Svjetskog dana knjige i autorskih prava, knjižničarka škole pripremila je kviz „Sve naše lektire“ na kojem su se učenici osmih razreda prisjetili djela koja su čitali za lektiru od prvog do osmog razreda.

U kvizu se natjecalo šest grupa osmaša koje su bodrili ostali prijatelji iz razreda kao i razrednici i učitelji u publici. Da sve protekne u redu pobrinule su se članice žirija, učiteljice hrvatskoga jezika: Mirjana Ištef, Anita Unger i Sanela Derges. Voditeljsku ulogu preuzele su Anika Grgić, članica skupine knjižničari i učiteljica Sanja Sabljak.

Nije se bilo jednostavno sjetiti kako je vuk pobijelio šape u bajci Vuk i sedam kozlića kao ni odgovora na pitanje: Koja je pouka djela Bajka o ribaru i ribici.

No, sve su to naši učenici više ili manje znali te su na kraju dobili diplome za osvojena mjesta i to: 8. a šesto mjesto, 8. razred PŠ Ciglena peto mjesto, 8. c razred četvrto mjesto, 8. e treće mjesto, 8. b drugo mjesto dok su najuspješnije bile cure iz 8. d razreda: Viktorija Gašpar, Donata Miklik, Ella Bohaček i Ana Radoš koje su osvojile prvo mjesto.

Čestitke svima!

Kviz "Sve naše lektire"
Autor: Danica Popilovski Topalović, 29. 4. 2014.

Čestitke svima!