Stop AIDS!
Autor: Tatjana Landsman, 30. 11. 2013.

U petak, 29.11.2013. učenici su dramskim prikazom "Scenski stroj" prenosili važne poruke o prevenciji AIDS-a i tako obilježili Međunarodni dan borbe protiv AIDS-a.

Povodom Međunarodnog dana  borbe protiv AIDS-a  koji se obilježava 1. 12. u I. osnovnoj školi Bjelovar već dugi niz godina provodi se program „Stop AIDS“ s nizom učeničkih aktivnosti.

I ove godine nije bilo drukčije.  U školskom holu postavljeni su edukativni plakati. Učiteljica biologije  Branka Puc  je s učenicima pripremila promotivne letke s osnovnim informacijama o putovima prenošenja bolesti i svrsishodnoj zaštiti. Dijeljene su crvene mašnice i učenicima i učiteljima koje predstavljaju  simbolični znak borbe protiv ove zarazne i još uvijek neizlječive bolesti.

Za sve učenike 7. i 8. razreda učenici su izveli „SCENSKI STROJ“ kojim su se na atraktivan način  prenosile bitne poruke (slogani) o prevenciji AIDS-a. Voditeljica tog dramskog učeničkog uratka je pedagoginja Zdenka Brebrić.

Uz dijeljenje letaka i crvenih mašnica prikupljali su, kao i svake godine, dobrovoljni prilozi za neku humanitarnu nakanu. Ove, kao i prethodne dvije godine, prikupljeni novac će se donirati skloništu za napuštene životinje. Veliki trud i dodatni angažman pokazali su  učenici koji su bili i glavni nositelji pojedinih aktivnosti, a to su Matej Fuček, Morana Poljak, Iva Benčina, Ela Biškup, Valerija Vinković, Katja Ivanković i Veronika Vlahović.  Školski fotografi su Lovro Brzović i Lucija Kranjčević.

Pedagoginja: Zdenka Brebrić

Pogledajte našu Foto-galeriju!

Stop AIDS!
Autor: Tatjana Landsman, 30. 11. 2013.

Pedagoginja: Zdenka Brebrić

Pogledajte našu Foto-galeriju!