« Srpanj 2024 »

"Prvi u Prvoj" - Uspjesi s natjecanja, susreta i smotri u 2023./2024. godini
Autor: Martina Supančić, 10. 7. 2024.

Kao i prethodnih i ove školske godine Povodom Dana škole želimo istaknuti rezultate naših vrijednih učenika i njihovih učitelja mentora na natjecanjima, smotrama i susretima u školskoj 2023./2024. godini.
Ove su školske godine ukupno provedene 33 različite vrste natjecanja, susreta i smotri. Samo na školskoj razini, zapaženo je 120 osvojenih školskih natjecanja od prvog do trećeg mjesta.
Na županijskim razinama osvojeno je 38 puta prvo, drugo i treće mjesto. Od tog broja 20 je osvojenih prvih mjesta. Taj vrijedan rezultat ostvarili su učenici i njihovi voditelji/ mentori: Filip Aušperger, SUDOKU, mentorica Jela Galunić, Petra Tomić, Njemački jezik, mentorica Doris Banušić Duvnjak, Karlo Vereš, LIDRANO, mentorica Valnea Krezo, Lena Kegalj, Lucija Mikulandra, Eva Korlin, Sabina Sitek, Klara Škalički, Kiara Popijač, Dominik Pranić, Rafaela Sikra, Dora Švenda, Filip Fijok, Antonija Kostenjak, Marta Berić, LIDRANO, mentorica Sanja Sabljak. Učenica Marta Markešić osvojila je prvo mjesto iz biologije, mentorica Maja Puc, a Marin Bakić i Karlo Cibolka iz Informatike- LOGO, Marin Bakić iz Tehničke kulture - Robotika, mentor tim učenicima bio je učitelj Goran Jarčov. Iz geografije pod voditeljstvom učitelja Jonatana Cara prvo mjesto osvojio je učenik Matej Gogić.
Ukupno 75 članova ekipa ŠŠD „Prva“ s voditeljima Sašom Ćurčićem i Matijom Novoselcem osvojili su županijska prva mjesta: u badmintonu, atletici, mini nogometu, futsalu, krosu i rukometu.
Nakon županijske s posebnim ponosom možemo istaknuti uspjehe naših učenika i njihovih mentora na državnoj i međunarodnoj razini.
Državna razina:
Filip Aušperger, SUDOKU, mentorica Jela Galunić, Katja Tuka, Hippo natjecanje iz Engleskog jezika, mentorica Helena Gustović Ljubić zatim Marta Markešić, Karlo Cibolka i Ivano Cibolka također Hipponatjecanje pod voditeljstvom Helene Gustović Ljubić, Petre Turković i Valentine Cepanec.
Učenici Marin Bakić i Karlo Cibolka su pod mentoriranjem učitelja Gorana Jarčova sudjelovali na državnoj razini natjecanja iz Tehničke kulture- Robotika i Informatika- LOGO.
Posebno smo ponosi na ovogodišnju državnu smotru LIDRANO na kojoj su, uz mentoriranje učiteljice Sanje Sabljak sudjelovali sljedeći učenici: Lena Kegalj, Lucija Mikulandra, Eva Korlin, Sabina Sitek, Klara Škalički, Kiara Popijač, Dominik Pranić, Rafaela Sikra, Dora Švenda, Filip Fijok; Antonija Kostenjak i Marta Berić.
Učenica Katija Borovec je pozvana na završnu priredbu na državnoj razini Nacionalnog kviza za poticanje čitanja “Pronađeni u prijevodu“. Na državnoj smotri Čitanjem do zvijezda sudjelovale su Katija Borovec, Ana Volf i Lucija Ilkoski uz mentorstvo učiteljice Valnee Krezo.
ŠŠD „PRVA“ kao i svake godine ostvaruje iznimne rezultate na državnoj razini. Uz voditeljstvo učitelja Saše Čurčića i Matije Novoselca ostvarili su ih sljedeći učenici:
Badminton
Anja Aušperger, Marija Komljenović, Iva Aušperger, Valentina Perec, Jurica Dvornik, Danijel Radović, Vedran Radović, Filip Crnić
Futsal
Ida Miklečić, Tea Kirin, Lucia Berić, Lana Patačko, Lucija Špeh, Petra Dokić, Sara Pravica, Marta Berić, Melani Kuharski, Lara Kuzminović
Atletika
Luka Gazić, Marko Štokić, Jan Tasić, Jurica Dvornik, Emanuel Janči, Marko Dokmanović, Nikola Vuković, Filip Trkulja, Lovro Stojan, Erik Vranjić
Kros
Dora Malčić, Iva Aušperger, Kora Šiprak, Helena Volf
Mini nogomet
Leon Veliji, Jakov Babić, Erik Vranjić, Patrik Čavlović, Vito Paljak, Ivano Berić, Filip Mikačević, Marko Trkulja, Mario Perić, Filip Štulina, Luka Pavlović, Patrik Purkić
Mini nogomet ( djevojčice )
Lorena Lovriša, Tea Kirin, Iva Aušperger, Kora Šiprak, Cvita Paljak, Lucia Berić, Petra Dokić, Petra Hrahovski, Anđelina Šarić, Leticia Broz, Lota Nemčević
Futsal – djevojčice
Lorena Lovriša, Tea Kirin, Cvita Paljak, Petra Dokić, Iva Aušperger, Kora Šiprak, Lota Nemčević, Leticia Broz, Petra Hrahovski
Rukomet
Elena Lauš, Iva Aušperger, Mia Komljenović, Lucia Berić, Cvita Paljak, Marta Zorić, Magdalena Rajčević, Lota Nemčević, Kora Šiprak
Ove smo godine iznimno sretni zbog dva plasmana na međunarodnoj razini. Naš se učenik Karlo Cibolka plasiralo na europsku razinu Hippo natjecanja iz Engleskog jezika, mentorica Helena Gustović Ljubić, a na svjetsku se razinu istog natjecanja plasirala naša Marta Markešić uz mentoriranje učiteljice Valentine Cepanec.
I na kraju, nominirani učenici za ovogodišnju nagradu Zlatno pero za najboljeg učenika generacije osmog razreda bili su: Marta Markešić, 8.b (razrednica Mirjana Ištef), Gwendolyn Azra Cone, 8.c (razrednik Jonatan Car), Anja Aušperger, 8.a (razrednica Kristina Prašnički), Lovro Stojan, 8.b (razrednica Mirjana Ištef), Elena Rogulja, 8.a (razrednica Kristina Prašnički), Ema Dizdarević, 8.c (razrednik Jonatan Car), Nina Dukić, 8.c (razrednik Jonatan Car), Josip Koprek, 8.b (razrednica Mirjana Ištef), Sara Pravica, 8.d (razrednica Tatjana Kos) i
Nikolina Perjević, 8.Ciglena (razrednik Mario Savić).
Ta najvažnija nagrada naše Škole sasvim je zasluženo otišla u ruke učenici Marti Markešić, 8.b koja se isticala ne samo znanjem i kreativnošću, već i izuzetno razvijenim socijalnim vještinama. Čestitke svim nominiranim učenicima, a posebno našoj ovogodišnjoj zlatnoperašici Marti!
U ime ravnateljice, svih učiteljica i učitelja te stručnih suradnica, iskrene čestitke našim uspješnim učenicima i njihovim mentorima!
Svojim ste trudom, zalaganjem i kreativnošću ponovo uspjeli ostvariti misao slogana „Prvi u Prvoj“.
Tekst: pedagoginja, Zdenka Brebrić